Tallinna Linnakantselei

CITRIX PANNAKSE PROOVILE TALLINNA LINNAVALITSUSE TESTKESKKONNAS

Tallinna Linnavalitsus koosneb paljudest asutustest ja on infotehnoloogiliselt keerukas organisatsioon. Lihtsama IT halduse tagamiseks ja kulude kokkuhoiuks soovib Linnavalitsus standardiseerida kõikide allasutuste arvutitöökohad. Teenuste toimimise testimiseks standardiseeritud keskkonnas loodi virtualiseerimise testkeskkond.

Tallinna Linnakantselei IT teenistus seisab silmitsi mitme suure väljakutsega. Kõigepealt soovitakse laiendada tsentraliseeritud IT teenust allasutustele ning pakkuda Linnavalitsuse töötajatele võimalust kasutada isiklikke seadmeid tööks. Sellega koos on oluline ka kulude kokkuhoid. Kuid pidev täiustamine ja parandamine ootab ees kogu IT haldust. Seepärast soovib Eesti suurim omavalitsus leida traditsioonilisele tööjaamade haldusele alternatiivse võimaluse. Virtuaaltööjaamade lahendus on üks võimalus standardiseerida kõikide Tallinna linna erinevate allasutuste arvutitöökohad, sest ühesugune keskkond võimaldab kokku hoida arvutite halduskulude pealt. Tallinna Linnakantselei soovis testida Citrixi VDI tehnoloogiat. Selleks installeeris ning seadistas Atea Citrix XenDesktop virtuaaltööjaamade testkeskkonna, mis koosneb seitsmest komponendist:

  •     1 x Citrix XenServer 6.0.2
  •     1 x Citrix XenDesktop 5.6
  •     1 x Citrix XenApp 6.5
  •     1 x Citrix Access Gateway VPX 5.04
  •     1 x Citrix Provisioning Services 6.1
  •     1 x Wyse Z90D7 – 8GB/4GB – Dual Core terminal
  •     1 x Wyse T100GB Flash/1G RAM

Linnakantselei 2

Lisaks halduskulude kokkuhoiule peab saama uues keskkonnas ära kasutada vanemaid ja väiksema riistvaralise ressursivõimekusega seadmeid.  Ka füüsiliste arvutitöökohtade lisamine ja vahetamine peab muutuma tunduvalt lihtsamaks ja kiiremaks. Tänu virtualiseerimisele on Linnavalitsuse töötajatel võimalik teha tööd kõikjalt, kus on internetiühendus. Kusjuures nad saavad töötamiseks kasutada erinevaid seadmeid, sh isiklike arvuteid ja nutiseadmeid.

Tallinna Linnakantselei IT teenistuse arvutisüsteemide osakonna juhataja Gert Väli sõnul on Citrixi vahenditel loodud VDI testkeskkond vastanud eelnevalt seatud ootustele: „Jätkame testimist ja kaasame asutuse töötajaid, kes saavad otsustada sellise lahenduse sobivuse üle reaalsesse, igapäevasesse töökeskkonda. Kindlasti hindame kogu tuleviku lahenduse kuluefektiivsust arvestades halduskulude võimaliku säästu kõrval ka infrastruktuuri, litsentside jt vajalike osade maksumust.“

Linnakantselei 1


Mine tagasi