Mandatum Life Insurance Baltic

MANDATUM LIFE VÄHENDAS PILVE KOLIDES KULUSID

Seoses suuremahuliste ümberkorraldustega emaettevõttes, tekkis vajadus paigutada ettevõtte IT teenused kõrgkäideldavasse andmekeskusesse, mis vastaks finants- ja kindlustusettevõttele seatud teenustasemele. Kulude kokkuhoiu ning IT teenuste parema käideldavuse huvides otsustati teenus Atealt sisse osta.

Mandatum Life’i Eesti IT üksuse juht Kristjan Ok selgitab, et ettevõtte jaoks oli esialgu lahtine küsimus, kas juurutada uus andmekeskuse teenus iseseisvalt või osta pilveteenusena sisse. Pärast põhjalikku kaalumist otsustati sisseostmise kasuks: „Meie eesmärk on oma klientidele tagada teenuste kõrge kvaliteet. Sellest lähtuvalt on ka meie IT taristule ja selle tugiteenusele seatud väga kõrged nõudmised. Lisaks polnud meil sedavõrd keeruka lahenduse juurutamiseks oskusteavet.
Kuna eesmärk oli sisemise IT-ressursi suunamine IT juhtimisele ning äriprotsesside toetamisele, tellisime teenuse Atealt.“

Täna asuvad Mandatum Life’i teenusserverid Atea kõrgkäideldavas ja turvalises andmekeskuses. Tänu sellele saavad töötajad IT-ga seotud teenuseid kasutada ööpäevaringselt ja sõltumata asukohast. Turvalisuse tagamiseks telliti erinevate asukohtade vahele MPLS kanalid ja VPN varuühendused.

Mandatum Life’i kontorites on kohapeal olemas küll Active Directory ja printserver, kuid kõik ülejäänud teenused on kolitud Atea pilve. Atea IT Taristu teenuste osakonna direktor Tõnis Tikerpäe sõnul tagab Atea 24/7 süsteemi monitooringu ning kiire HelpDeski teenuse. „Nüüd on Mandatum Life’i töötajatel võimalik igal ajal mugavalt ja tõrgeteta töötada,“ kinnitab Tikerpäe ja lisab, et tänu teenuse kõrgele kvaliteedile otsustati ka Mandatum Life’i Läti ja Leedu IT teenused liita Atea Pilveteenusega. Finants- ja kindlustusettevõtte jaoks on andmete turvaline säilimine äärmiselt oluline. Tikerpäe selgitab, et seejuures eksimisvõimalust praktiliselt pole.

„Oleme klientide andmete hoidmiseks Atea Pilveteenuses taganud kõikide virtuaalmasinate koopiate turvalise säilimise ja ülikiire taastamise. Lisaks teeme varukoopiast alati sünkroonkoopia teise asukohta.“ Kristjan Ok tunnistab, et Atea Pilveteenus on töökindel, turvaline ning kergesti laiendatav: „Nüüd on meil väga lihtne lisada uusi teenuseid ja võtta kasutusele uusi servereid. Oluline on ka see, et oleme saavutanud püsikulude kokkuhoiu ning maksame vaid selle eest, mida reaalselt kasutame.“

Mandatum Life Insurance Baltic SE on keskendunud investeerimis- ja varahalduslahenduste ning elukindlustusteenuste pakkumisele era- ja äriklientidele. Emaettevõtteks on Mandatum Life Insurance Company Ltd, mis on Soomes tuntud ja hinnatud oma tugeva varahalduse ning professionaalse meeskonna poolest. Ettevõte kuulub koos varakindlustusseltsiga IF edukasse finantskontserni Sampo Plc.


Mine tagasi