Blogi 2016-10-15

Atea grupi juht Steinar Sonsteby: kõik meie ümber läbib digitaliseerimine

Atea Actioni konverentsi esimese Keynote ütles sel aastal Atea Grupi tegevjuht Steinar Sonsteby, kelle ettekanne keskendus IT seisule praegu ning lähitulevikus.

“Kõik organisatsioonid, ettevõtted ning riigid on enda tööd digitaliseerimas. Öeldakse, et oleme jõudnud neljanda tööstusrevolutsiooni ehk digitaalse revolutsiooni algusesse. Nii ei arva ainult Atea vaid ka finantsasutused ja Euroopa Komisjoni endine asepresident ja digivolinik Neelie Kroes”, sõnas Sonsteby.

Olles külastanud paljuid riike maailmas oskab Atea grupi juht öelda, et Eesti on digitaliseerimise osas väga heas seisus.

“Revolutsiooniga käib alati kaasas see, et see käib väga kiirelt. Kõik meie ümber on automatiseerimise protsessi läbimas või juba läbinud. Kõige olulisem on see, et koos digitaliseerimisega suudavad inimesed piisavalt kiirelt kohaneda,” teatas Sonsteby.

Konverentsi moderaator Hans Lõugas päris Sonsteby käest, kas maailmas eksisteerib mõni valdkond, mis jääb digirevolutsioonist puutumata. Atea grupi juhi sõnul ei oska tema nimetada ühtegi  valdkonda, mida ei oleks digirevolutsioon juba muutnud.

“Ma ei tea ühtegi valdkonda, firmat või tööstust, mis jääb digirevolutisoonist puutumata. Kui te teate mõnda, siis palun saatke mulle e-mail, ma tahaks seda ise ka teada”, vastas naljatledes Sonsteby.