2020-03-24

Atea Eestis sõlmis partnerlepingu Google´ga

Google ja Atea Eestis sõlmisid lepingu ametliku haldusteenuse osutamiseks haridusplatvormile „Google Chrome for Education,“ mis võimaldab koolidel ja haridusasutustel õppetöö uuele tasemele viia.

Google Chrome for Education näol on tegu veebipõhise platvormiga, mida saab kasutada õppetöö mängulisemaks muutmiseks – õpilased saavad kasutada rakendusi, mis on mõeldud erinevate oskuste mitmekülgseks arendamiseks. Õpetajad saavad samal ajal kogu tehtud tööd kontrollida, sest kõik andmed laetakse pilve.

Atea Google´i teenuste müügikonsultant Daniil Raljovi sõnul aitab uuenduslik haridusplatvorm koolidel oma töö uuele tasemele viia. „Tänases olukorras otsivad paljud õpetajad võimalusi, kuidas õppetööd distantsilt huvitavaks teha. Google Chrome for Education on just sel eesmärgil loodud. Innovaatiline platvorm on loodud selleks, et muuta õppetöö efektiivseks ja erinevate kasutajate haldamine lihtsaks ja turvaliseks,“ selgitas Atea Google teenuste müügikonsultant Daniil Raljov ja lisas: „Lahendusega liitudes saavad õpetajad hoolitseda selle eest, et õpilastel oleksid kindlad rakendused enne tunni ja õppetöö algust olemas ja tunnis saaks keskenduda juba sisule. Atea pakub siinkohal terviklahendust, varustame koole ja haridusasutusi nii seadmepargi kui ka rakenduste keskse halduse teenusega.“

Google Chrome for Education platvormiga liitumiseks saab kasutada juba olemasolevaid arvuteid või soetada spetsiaalsed Chromebookid, (väiksed sülearvutid) mida õpilased saavad tunnis kasutada ja mille seadmete haldus toimub ühtselt. „Näiteks saab kõikidesse seadmetesse tõmmata vajalikud rakendused ning tunni ajaks piirata teised veebilehed, et tunnis saaks keskenduda juba aine sisule, mitte IT-haldusele. Samal ajal on tagatud turvalisus ning erinevate kasutajate haldus,“ lisas Raljov. Lisainfo Daniil.raljov@atea.ee või info@atea.ee.

Seoses COVID-19 levikuga pakub Google kuni 1. juunini tasuta Hangouts Meet videokonverentsi rakenduse võimalust kõigile Google Suite ja Google Suite for Education litsentside omanikele.

Atea on suurim IT-teenuste ja terviklahenduste pakkuja Põhjamaades ja Baltikumis, tegutsedes Norras, Rootsis, Taanis, Soomes, Leedus, Lätis ja Eestis. Ateal on seitsmes riigis kokku 85 kontorit ning ettevõttes töötab üle 7500 töötaja. Atea Eesti 2019. aasta kogukäive oli 26,2 miljonit eurot ning ettevõttes töötab 70 inimest.