2017-04-21

Atea Eestit külastas delegatsioon Oslost

Atea võõrustas Oslo linnavalitsusest külalisi, kes tulid Eestisse huviga kuulda lähemalt võimalustest ja väljakutsetest, mida kõrge digiareng on riigile kaasa toonud. Oslo linnavalitsusest olid esindatud finantsjuht ja abilinnapea Robert Steen ja poliitiline nõunik Vegar Andersen. Nendega koos osales külastusel Atea Norra tegevjuht Michael Jacobs ja Atea Norra Ida regiooni direktor Kim Grove-Knutsen.

Saabumise päeval võeti esimesena suund e-Estonia showroom´i, kus delegatsioon sai üldpildi Eesti e-tegevustest erinevates valdkondades. Seejärel külastati Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Tallinna Linnakantseleid, et kuulda juba lähemalt, millised on nii riigi kui ka omavalitsuse tegevused digitaliseerumise suunal, ja näha kuidas toimub kahe asutuse vaheline koostöö.

Oslo Linnavalistuse finantsjuhi ja abilinnapea Robert Steen´i sõnul on Eesti juures kõige põnevam fakt, et on suudetud kodanikele tekitada ID-kaardi abil digitaalne identiteet, mille abil koondatakse inimesega seotud andmed ühte kohta ja jagatakse vajadusel erinevate osapooltega. „See, et ametiasutused suudavad omavahel kogutud infot vahetada, teeb kodanikele e-teenuste kasutamise mugavaks ning annab võimaluse e-lahendusi väga erinevates valdkondades kasutusele võtta. Muidugi väärib siinkohal tunnustust ka kodanike valmisolek uuendustega kaasa minna ja e-teenuseid igakülgselt kasutada,“ jagas Robert Steen muljeid kohtumistest.

Teisel päeval kohtusid ametnikud Riigi Infosüsteemide Ameti (RIA) esindaja Taimar Peterkop´iga, kes rääkis lähemalt asutuse tööst keskendudes küberturvalisusele. Samuti andis Registrite ja Infosüsteemide Keskuse direktor Mehis Sihvart Oslo külalistele ülevaate riigi e-teenustega seonduvast.

„On väga tore näha, et Eesti ametnikud on valmis oma kogemusi jagama ja aitama ka teistel riikidel e-teenuste osas areneda. Sellist vastutulelikkust avalike asutuste poolt juba igas riigis ei kohta,“ jäi Oslo linna finantsjuht kahe päeva jooksul peetud sisukate aruteludega rahule.