2021-03-29

Atea ehitab üles Dubai EXPO Eesti paviljoni virtuaalmaailma

IT-teenuste ja täislahenduste pakkuja Atea meeskond sõidab aprillis Dubaisse, et ehitada oktoobris avatava EXPO Eesti paviljonis üles Eestit digiriigina tutvustava virtuaallahenduse tehniline pool.

Atea paigaldab Eesti paviljoni ekspositsiooni 70 ekraani, 5 videoseina, VR-lahenduse ning seadistab konverentsisaali videolahendused ja juhtimissüsteemi. See virtuaalmaailm annab võimaluse näidata maailmale interaktiivset Eesti lugu, mis kuvatakse peegelseintes olevatele ekraanidele.

„See on meie jaoks vastutusrikas ülesanne, sest ambitsioonid on suured ja muidugi ei ole sellisel avalikul üritusel mingitki eksimisruumi. Samal ajal on multimeedia erilahenduste loomine meile väga põnev tegevussuund, mille järele on turul üha suurem nõudlus, mida koroonakriis on veelgi tagant tõuganud. Eelmisel aastal oli selles valdkonnas meie üks silmapaistvamaid projekte Pärnu punase torni jaoks 360-kraadise kinosaali ehitamine,“ kirjeldas AS Atea tegevjuht Ruslan Štšerbjuk.

Lisaks multimeedialahenduste nõudlusele on koroonakriisis suurenenud ka vajadus töökohaseadmete rendi järele. Atea tütarettevõtte Atea Finance käive kasvas 2020. aastal hüppeliselt 35 protsendi võrra.

„Aastast aastasse on ettevõtted aru saanud kasust, mis IT-seadmete rentimine endaga kaasa toob. Kaasaegsete seadmete võimaldamine oma töötajatele ja vananenud seadmete halduskoormusest vabanemine, lisaks sinna juurde Atea IT täisteenuslahendused, toovad ettevõttetele nii otsese rahalise kokkuhoiu kui ka kaudsete kulude vähenemise. 2020. aastal suurenes ka vajadus kodukontorite seadistamiseks ja videokonverentsi seadmete terviklahenduste järele – seegi on ilmselt trend, mis niipea ei pöördu,“ lisas Štšerbjuk.

Atea on suurim IT-teenuste ja terviklahenduste pakkuja Põhjamaades ja Baltikumis, tegutsedes Norras, Rootsis, Taanis, Soomes, Leedus, Lätis ja Eestis. Ateal on seitsmes riigis kokku 84 kontorit ning ettevõttes töötab üle 7000 töötaja. Atea Eesti 2020. aasta kogukäive oli 24 miljonit eurot ning ettevõttes töötab 64 inimest.