2020-03-11

Atea käive Eestis kasvas 26,2 miljoni euroni

Põhjamaade ja Baltikumi ühe suurima IT ettevõte Atea müügikäive Eestis ulatus 2019. aastal 26,2 miljoni euroni ning kasvas 2018. aastaga võrreldes 4,6%.

„Atea panustas 2019. aastal hoogsalt Eesti Muuseumite digitaliseerimisse. Atea abiga viidi ellu Paksu Margareeta, Lennusadama Lembitu installatsioon ja Hiiumaa Käina elamuskeskuse Tuuletorn digilahenduste projekt. Muuseumitele uue ja kaasaegse näo andmine on Atea jaoks põnev viis panustamaks digitaalse Eesti arengusse,“ sõnas Atea Eesti tegevjuht Ruslan Štšerbjuk.

AS Atea IT-teenuste äri kasvab mitmendat aasta järjest ning 2019. aasta kasv oli enam kui 20%. „Kasvule on kindlasti kaasa aidanud uued teenused, näiteks multimeedia valdkonnas. Samuti on edu taga hästi toimiv partnerite ja erinevate tootjate võrgustik ning professionaalne ja kogemustega meeskond,“ lisas Štšerbjuk.

Atea on Baltikumis tugevalt esindatud ning jätkab stabiilset kasvu ka Lätis ja Leedus.

Norra börsifrma Atea käive Baltikumis kasvas 2019. aastal 6,6%, ulatudes 127,8 miljoni euroni. Ettevõtte käive seitsmel koduturul Põhjamaades ja Baltikumis ja oli kokku 3,7 miljardit eurot, olles üks suurimaid IT-teenuste ning täislahenduste pakkujaid, teenindades võrdses osakaalus nii erasektori kui avaliku sektori kliente.

Atea on esindatud Norras, Rootsis, Taanis, Soomes, Leedus, Lätis ja Eestis. Ateal on 7 riigis kokku 85 kontorit ning ettevõttes töötab üle 7500 töötaja. Atea annab Eestis tööd 70 inimesele.