2022-01-26

Atea nimetati kõige jätkusuutlikumaks IT-teenuseid pakkuvaks ettevõtteks maailmas

Atea nimetati Corporate Knights’i poolt avaldatud Global 100 nimekirjas kõige jätkusuutlikumaks ettevõtteks IT-teenuste valdkonnas.

Corporate Knights’i 18ndas maailma kõige jätkusuutlikumate ettevõtete Global 100 nimekirjas on Atea IT-teenuste sektoris kõige jätkusuutlikum ettevõte ning üldises nimekirjas 51. kohal. Tavaliselt kuulutatakse nimekiri välja Davosis toimuva Maailma Majandusfoorumiga samaaegselt toimuval üritusel, kuid tänavune Global 100 avaldati juhtide ümarlauavestlusel, mis toimub virtuaalselt.

„Oleme väga uhked, et meid tunnustatakse kui maailma kõige jätkusuutlikumat IT-teenuseid pakkuvat ettevõtet ja et me kuulume 100 jätkusuutlikuima ettevõtte hulka. See on suur tunnustus meie tööle ja me oleme selle eest väga tänulikud,“ sõnab Ruslan Štšerbjuk, Atea Eesti tegevjuht.

Pingerida põhineb 6914 ettevõtte hindamisel, mille tulud ületavad 1 miljardit USA dollarit.

„Me oleme jõudnud kaugele, kuid pole saladus, et IT-tööstuses esineb ikka veel teatud raskusi ning tööd on palju teha. Seetõttu tegeleme tõsiselt tööstuse negatiivse mõju vähendamisega, tehes koostööd oma tarnijate, klientide ja partneritega ning muutes oma ärimudelit ringmajandusele sarnanevaks,“ ütleb Ruslan Štšerbjuk, Atea Eesti tegevjuht.

Atea on töötanud mitu aastat selle nimel, et vähendada pidevalt ettevõtte heitkoguseid ning on aja jooksul jätkusuutlikkuse valdkonnas märkimisväärselt palju saavutanud. See hõlmab ambitsioonikat 2030 jätkusuutlikkuse kava, kus on konkreetsed jätkusuutlikkuse eesmärgid ja terviklik strateegiaga nende saavutamiseks.

Ringmajanduse mudeli suunas liikumine

Atea on välja töötanud mitu algatust ringmajanduse mudeli suunas liikumiseks, milles üks neist on Goitloopi kontseptsioon, kus IT seadmeid eelkõige taaskasutatakse ja kui see ei ole enam võimalik, siis võetakse need keskkonnasõbralikult ringlusse.

„Atea Goitloopi kontseptsioon on nurgakivi meie ringlussevõtu lähenemisviisis ja osa meie 2030. aasta eesmärgist saavutada üks-ühele suhe müüdud ja taaskasutatavate IT ühikute vahel.
2020. aastal taaskasutasime või võtsime ringlusse 453 210 ühikut ning nüüd on see Põhja-Euroopa suurim taaskasutuse ja ringlussevõtmise programm,“ märgib Ruslan Štšerbjuk, Atea Eesti tegevjuht.

2020. aastal sai Atea tunnustatud tarnijate jätkusuutlikkuse hindaja EcoVadis (Platinum) poolt kõrgeima keskkonna- ja sotsiaalse tulemuslikkuse reitingu, mis hõlmab ka eetikat. Nimetatud saavutus viib Atea 1% parimate tarnijate hulka, keda on hinnatud koostööplatvormi raames, mida kasutab praegu rohkem kui 65 000 ettevõtet.

„Jätkusuutlikkuseni jõudmiseks on vaja muuta oma mõtteviisi, tegevust ja koostööd nii valdkonnasiseselt kui ka valdkondade vaheliselt. Koostöö on hädavajalik ning koos oma klientide ja tarnijatega viime oma tööstusharus läbi süsteemseid muutusi. Suurimad muutused toimuvad siiski digiteerimise kaudu ning IT abiga tulevikku ehitades loodame innustada ka teisi sellist teguviisi järgima,“ sõnab Ruslan Štšerbjuk, Atea Eesti tegevjuht.

Ateast

Atea on suurim IT-teenuste ja terviklahenduste pakkuja Põhjamaades ja Baltikumis. Ettevõttel on 84 kontoris 7000 töötajat seitsmes riigis: Norras, Rootsis, Taanis, Soomes, Leedus, Lätis ja Eestis. Atea pakub maailma parimate tehnoloogiaettevõtete täielikku riist- ja tarkvaravalikut.

Mis on Global 100 nimekiri
• Global 100 nimekiri on maailma kõige jätkusuutlikumate ettevõtete edetabel.
• Global 100 nimekirja pääsemiseks peab ettevõtte brutokasum ületama 1 miljardit USA dollarit ning ettevõte peab olema börsil noteeritud.
• Corporate Knights analüüsib igal aastal umbes 7000 ettevõtte avalikult kättesaadavaid finants- ja jätkusuutlikkuse näitajate andmeid.

Corporate Knights kohta
Corporate Knights Inc. on Torontos asuv kirjastus- ja uuringufirma, mis annab kord kvartalis välja jätkusuutliku ettevõtluse ajakirja ning selle uuringute osakond koostab ettevõtete jätkusuutlikkuse tulemuslikkusel põhinevaid edetabeleid ja finantstoodete reitinguid.