2017-06-01

Atea pakub võimalust osaleda Azure töötoas Lätis

Atea kutsub oma kliente osalema tasulisel pilveteenuste teemalisel koolitusreisil Läti Atea Global Servicesse (AGS), kus korraldatakse osalejatele kahepäevane Microsoft Azure pilvelahenduse rakendamisele pühendatud töötuba. Esimesed Atea kliendid Eestist on töötoas juba osalenud ning jäänud sisuka ja fokusseeritud koolitusreisiga väga rahule.

„Oleme mõelnud pilveteenuste kasutusele võtmisele juba mõnda aega, kuid ikka ja jälle tekkis hulk detailseid ja tehnilisi küsimusi, millele vastuste leidmine oleks eeldanud oma inimeste poolt põhjalike uuringute tegemist. Seetõttu pakkus meile tõsist huvi osaleda Azure töötoas Lätis Atea Global Service´s, kus anti võimalus tekkinud küsimusi arutada sealsete kogenud Azure spetsialistidega. Saime kahepäevase väljasõidu jooksul fokuseeritult teemaga tegeleda ning põhjaliku ülevaate, kuidas meid huvitavad pilveteenused toimivad ning mis võimalusi ja väljakutseid see meile pakkuda võib. Töötuba oli hea formaadiga, kus sai käigult küsimusi esitada ja meid huvitavad stsenaariumid läbi mängida,“ annab AGS külastusele tagasisidet Enics Eesti AS Senior Manager Hannes Jennsen. „Läksime AGS-i konkreetsete küsimustega ning mul on väga hea meel, et saime enamusele neist vastused. Soovitan kindlasti sarnases töötoas osaleda ettevõtte juhtidel koos spetsialistidega, kellel ei ole ülemäära aega ise infot koguda ja kõikidele küsimustele ise internetist vastust otsida,“ lisab Jennsen.

Tegemist on koolituse-töötoaga, mis korraldatakse spetsiaalselt ühe kliendi tarvis. See tähendab osalejad on kõik ühest ettevõttest ning arutada on võimalik konkreetse organisatsiooni probleeme ja võimalike lahendusi. Töötoa ettevalmistus, käsitletavad teemad ning kasutatavad näited on kõik otseselt seotud kliendi täpsete vajadustega. Koolituse infomaterjali leiab SIIT.

Atea Eestis Microsofti pilveteenuste valdkonnaga tegelev Heiki Tähis sõnab, et eelkõige on töötuba mõeldud ettevõtetele, kellel on soov ja huvi hakata tulevikus pilveteenuseid kasutama, kuid täna on selleks mingisugused takistused. „Enne õppereisi toimumist selgitame koostöös kliendiga välja peamised kitsaskohad ning töötoa eesmärgiks saabki olema nendele lahenduste leidmine,“ selgitab Tähis.

Microsoft Azure on Microsofti poolt pakutavate pilveteenuste kogum, mis on majutatud erinevatesse andmekeskustesse üle maailma. Azure sisaldab suurt hulka erinevaid teenuseid, kättesaadavad on nii infrastruktuur teenusena (IaaS), platvorm teenusena (PaaS) kui ka erinevad tarkvara teenusena (SaaS) lahendused. Azure erineb teistest pilveteenustest, kuna Microsofti poolt pakutavate teenuste hulk on laiem ning suudab katta väga erinevaid vajadusi. Lisaks on tegemist praktiliselt ainsa pilveteenuste pakkujaga, kelle toodete osas on võimalik saada Eestis emakeelset abi.

Atea Global Services on konsolideeritud teenuste keskus ATEA kontserni sees. AGS moodustab kõrgetasemelise kompetentsikeskuse, mille teenuseid saavad läbi kohalike kontorite kasutada ka kõik Atea kliendid. Osa AGS-st on keskendunud Azure pilveteenustele ja nii on AGS suure tõenäosusega Põhja-Euroopa suurim Azure kompetentsikeskus. AGS-s töötab enam kui 25 Azure tippspetsialisti, kes moodustavad Azure Expert Center’i.

Koolituste kohta annab lisainfot Atea Pre Sales Technical Consultant Heiki Tähis, Heiki.Tahis@atea.ee, 56957000.