2019-05-06

Atea saavutas Eestis ainsana Cisco partnerluse kuldtaseme

Kuldtaseme andmisega kinnitab maailma tuntuim võrgulahenduste tootja Cisco, et Ateal on Baltikumis kõige kõrgem kompetents nende toodete ja teenuste pakkumisel. Uus partnertase annab kliendile kindlustunde, et Atea sertifitseeritud Cisco spetsialistid pakuvad kvaliteetset konsultatsiooni, lahenduste seadistamist ja tasemel haldusteenust.

Atea ASi tegevjuht Ruslan Štšerbjuki sõnul võttis kuldtaseme partnerlusstaatuse saavutamine aega üle kolme aasta ja sellega olid seotud kõik Balti riigid. Kõige kõrgem kompetents on nüüd kogu Baltikumi Ateal, kattes Läti, Leedu ja Eesti piirkonna.

„Kuldtaseme saamine oli kahtlemata kolme Balti riigi ühissaavutus. Kuna Atea on osa suurest grupist, tegutsedes Baltikumis ja Põhjamaades, siis on meil alati võimalik vajadusel kasutada teiste riikide spetsialiste. Samas usume, et omades kollektiivis kõrgtasemel CCIE sertifikaadiga inseneri, kelle sarnaseid Eestis on ainult mõned, on meil võimekus Eesti kliente professionaalselt nõustada just eesti keeles,“ avaldas  Štserbjuk, kes lisas, et kuldstaatus annab Ateale võimaluse pakkuda teenust senisest veelgi kõrgemal tehnilisel tasemel. „Lisaks mitmete Cisco võrguprojektide teostamisele on Atea Eestis paigaldanud Cisco videokonverentsi serverilahenduse, mis on Baltikumis ainulaadne.“

Cisco Eesti juhi Lauri Makke sõnul ei ole kuldpartnerluse taseme saamine lihtne. Eestis on selle saavutanud hetkel vaid Atea. Üheks tingimuseks oli see, et ettevõttes peab olema minimaalselt 4 CCIE sertifitseeritud inseneri. „Kokku on taseme saavutamisega seotud 12 sertifitseeritud inimest. Protsessi käigus hinnati nii klientide tagasisidet kui ka asutuse kogemust varasemate projektide elluviimisel ja tehnilist võimekust pakkuda erinevaid Cisco lahendusi. Viimase sammuna läbis ettevõte auditi, mille tulemusel selgus, et tase on piisav Cisco kõrgeima partnerstaatuse omamiseks,“ selgitas Makke.

Atea on suurim IT-teenuste ja terviklahenduste pakkuja Põhjamaades ja Baltikumis, tegutsedes Norras, Rootsis, Taanis, Soomes, Leedus, Lätis ja Eestis. Ateal on seitsmes riigis kokku 87 kontorit ning ettevõttes töötab üle 7400 töötaja. Atea Eestis töötab 64 inimest ning asutuse 2018. aasta käive oli 25 miljonit eurot.