2018-04-26

Ateast võib saada WiFi4EU projekti raames tasuta WiFi lahenduse

Euroopa Liidu projekti WiFi4EU raames saavad kohaliku omavalitsuse üksused taotleda toetust oma maakonnas WiFi leviala rajamiseks. Atea on algatusega liitunud WiFi lahenduste pakkujana. Erinevate WiFi võimaluste tutvustamiseks toimub 3. mail veebiseminar ja 9. mail Tartus töötuba, mis on samuti veebist jälgitav. Üritustele saab registreeruda Atea kodulehelt.

Atea osaleb projektis ühe maailma suurima võrgutootja Cisco tootega Meraki, mis hõlmab lisaks WiFi seadmetele ka kõiki teisi võrguhalduseks vajalikke vahendeid (tulemüürid, võrgukommutaatorid, mobiilsete tööjaamade haldus ja turvakaamerad).

„Atea portfelli kuulub mitmeid WiFi seadmete suurtootjaid ning meie ülesandeks on valida partner, kelle tooted on parimad just konkreetsele kliendile, sõnas Atea IT teenuste müügijuht Karin Braun. Ta tõi välja, et Cisco Meraki eeliseks on võimalus kõiki seadmeid hallata ühtsest pilvepõhisest halduskeskkonnast, mistõttu on omavalitsustel mugav seadmeid peale projekti realiseerimist ise ülal pidada. „Seda veel eriti, kuna toetus ei hõlma hilisemaid võrgu halduskulusid,“ lisas Braun.

„Kindlasti soovitame omavalitsustel toetussumma planeerimisse kaasata professionaalne võrguspetsialist, kes aitab vajadustele vastavad seadmed ja lahendused leida. Nii on toetusest maksimaalselt kasu ning välistatakse olukord, kus võetakse kasutusele tavakasutajale mõeldud seadmed, mis asutuse tingimustele ei pruugi vastata,“ sõnas Braun.

WiFi4EU projekti raames antakse 15le Eesti omavalitsusele WiFi projekti elluviimiseks 15 000 eurot. Selle raha eest võib vald või linn realiseerida näiteks raamatukogu, kooli, lasteaia, kultuurimaja, õueala (näiteks staadion või lauluväljak) või mõne muu avalikus halduses oleva objekti WiFi lahenduse. WiFi4EU projekti kodulehel saavad omavalitsused ennast taotlejaks registreerida kuni 15. maini 2018.

Atea vahendab taotlemise infot WiFi4EU projekti veebilehelt. Lisainfo saamiseks ja otseselt taotlemisega seotud küsimustega tuleb pöörduda WiFi4EU programmi esindajate poole, kelle kontaktid leiab www.wifi4eu.eu portaalist.

Atea Eesti on IT täisteenust pakkuv ettevõte, kes osutab IT haldusteenust mitmetele rahvusvahelistele ettevõtetele, nende seas Bigbank, Mandatum Life Insurance Baltic ja Hurtigruten. IT lahenduste osas on Atea silmapaistvamaid projekte ERM-i innovaatiliste digilahenduste tehniline teostus. Atea Eesti 2017. aasta kogukäive oli 22,4 mln eurot ning ettevõttes töötab 64 inimest.

Atea on suurim IT teenuste ja terviklahenduste pakkuja Põhjamaades ja Baltikumis, tegutsedes Norras, Rootsis, Taanis, Soomes, Leedus, Lätis ja Eestis. Atea 87 kontoris töötab kokku üle 6900 inimese. Atea 2017. aasta kogukäive oli üle 3,3 miljardi euro.