2017-04-10

Eesti koolid kogunesid Tartus Haridusmessile Atea Kool

Reedel, 7. aprillil toimus Tartus, Eesti Rahva Muuseumis haridusmess Atea Kool. Kohal olid IT-maailma tipptootjad, kes tutvustasid koolide esindajatele oma uusimaid seadmeid ja lahendusi, mis aitavad arendada õppekeskkonda Eesti koolides.

„Oleme kaks esimest aastat korraldanud Atea Kooli Paides. Sel aastal otsustasime ürituse viia meie uude Eesti Rahva Muusemisse. Esiteks seetõttu, et Atea on muuseumi IT-lahenduste üks teostajatest ja teiseks sellepärast, et mis oleks parim koht tehnoloogia ja hariduse ühendamiseks, kui mitte kaasaegne muuseum,“ põhjendas ürituse toimumiskohta Atea tegevjuht Ruslan Štšerbjuk.

Atea Kool´i EXPO alal olid esindatud Cisco, kes tutvustas oma uut nutitahvlit Spark Board, Epson, kes näitas interaktiivseid projektoreid ja Samsung, kes oli kohale toonud nii erinevad mobiilsed seadmed kui ka puutetundlikud kuvarid. Delli demotoodetel sai näha Microsofti lahendusi ja Ruckus jagas infot häirevabast Wi-Fist. Kõik osalenud tootjad asutusid üles ettekannetega. Vaata pildigaleriid Atea Facebooki lehelt.

Epsoni EXPO ala külastajate vahel loositi välja Epsoni EB-X27 projektor, mille õnnelikuks omanikuks sai Tori Põhikool.

Atea on suurim infotehnoloogiliste terviklahenduste ja teenuste pakkuja Põhjamaades ja Balti riikides, tegutsedes Norras, Rootsis, Taanis, Soomes, Leedus, Lätis ja Eestis. Enam kui 90 Atea kontoris on kokku üle 6500 töötaja, kellest 3700 on sertifitseeritud spetsialistid ja konsultandid. Atea Eestis töötab ligi 65 inimest.