2017-07-07

Kogenud IT-juht Marko Metsoja hakkab juhtima Atea Eesti teenuseid

Põhja- ja Baltimaade suurima IT-täisteenuse pakkuja, Atea juhatuse liikmena asub tööle pikaajalise kogemusega IT-juht Marko Metsoja.

Ateas IT-teenuste valdkonda juhtima hakkav Metsoja vahetab juhatuses välja Atea Balti turundusdirektori Simonas Stūryse, neljaliikmelises juhatuses jätkavad Atea Balti tegevjuht Henrikas Genutis, Atea Eesti tegevjuht Ruslan Štšerbjuk ning turva- ja nõrkvoolulahenduste valdkonnajuht Toivo Ehasalu.

Metsoja näol täieneb Atea juhtkond tugeva IT-juhiga, kes on olnud ise nii IT teenuse pakkuja kui tellija rollis. Metsoja juhtis ligi viis aastat Eesti Energia IT tugiteenuseid ning on juhtinud Ida-Tallinna Keskhaigla ja If P&C Insurance Balti üksuse IT-taristu üksusi. Ta on olnud IT-arendusega tegeleva ettevõtte Ring IT üks asutajatest ja juhtidest.

“Atea rahvusvaheline kogemus koos Põhja- ja Baltimaade parimate praktikatega on meie suurim eelis,” rõhutas Atea Eesti tegevjuht Ruslan Štšerbjuk. “Kuid pakkumaks Eesti turul just Eesti klienti kõnetavat teenust, vajas Atea suure kogemustebaasiga inimest, kes keskendub just kohaliku teenuse arendamisele.”

Marko Metsoja sõnul on Atea valinud õige tee, liikudes riistvara ja litsentside müügilt edasi suurema lisandväärtusega täisteenuse pakkumisele. “Kõik eeldused suurepäraseks teenuseks on loodud, nüüd tuleb teha järgmine samm ja turu parim teenus teoks teha,” selgitas Metsoja. “Atea eesmärk on olla Eesti ettevõtetele usaldusväärne ja edumeelne IT-partner ja nõustaja, kes katab kogu ettevõtte IT-vajaduste spektri.”

Atea Eesti on IT-täisteenust pakkuv ettevõte, kes osutab IT-haldusteenust mitmetele rahvusvahelistele ettevõtetele, nende seas Bigbank, Mandatum Life Insurance Baltic ja Hurtigruten. IT lahenduste osas on Atea silmapaistvamaid projekte ERM-i innovaatiliste digilahenduste tehniline teostus. Atea Eesti 2016. aasta kogukäive oli 16,7 mln eurot ning ettevõttes töötab 66 inimest.

Atea on suurim IT teenuste ja terviklahenduste pakkuja Põhjamaades ja Baltikumis, tegutsedes Norras, Rootsis, Taanis, Soomes, Leedus, Lätis ja Eestis. Enam kui 85 Atea kontoris on kokku üle 6900 töötaja. Atea 2016. aasta kogukäive oli üle 3,2 miljardi euro.

Lisainfo:

Anni Umbleja
AS Atea Eesti
Turundus- ja kommunikatsioonispetsialist
anni.umbleja@atea.ee
+372 56661617