2019-04-12

Lennusadama eksponaat sai Baltikumis ainulaadse IT-lahenduse

Atea, suurim IT-teenuste ja terviklahenduste pakkuja Põhjamaades ja Baltikumis, paigaldas Lennusadama eksponaadile Lembitu külgprojektsiooni, mis on Baltikumi ainus installatsioon allveelaevale. Videopildiga kaetud pind on 40 meetrit pikk ja 10 meetrit kõrge.

Lennusadama installatsiooni abil on võimalik justkui ajas tagasi minna, et mõista, kuidas inimesed alleveelaevas oma igapäevatööd tegid. Projektorite tehnoloogia võimaldab lisada objektidele elu ja emotsiooni. Tänu sellele saab tuua ajaloo väga elavalt inimeste silmade ette.

Tegemist on püsinäitusega, mis jääbki Lennusadama eksponaadi juurde. Atea kasutas eksponaatide juures sarnaselt Narva Aleksandri kiriku videolahendusele Epsoni projektsiooniseadmeid. Eile käis ettevõtte Kesk- ja Ida-Euroopa regiooni asepresident Massimo Pizzocri Lennusadamas valminud 3D-mapping projektiga tutvumas.

“Atea on viimase poole aasta jooksul viinud ellu kaks väga erilist ja nutikat installatsiooniprojekti – ühe muuseumis ja teise kirikus. On muljetavaldav, kuidas Eestis osatakse ajaloolisi objekte taastada ja neile kaasaegsete võimalustega väärtust lisada, osatakse austada ajalugu kasutades tulevikutehnoloogiaid. Eesti on selles osas Euroopas esimeste seas ning olen kindel, et see on alles teekonna algus,” ütles Massimo Pizzocri, Epsoni Kesk- ja Ida-Euroopa regiooni asepresident.

Atea tegevjuhi Ruslan Štšerbjuki sõnul on sarnaste lahenduste loomisel võtmetähtsusega tugeva tehnilise kompetentsi omamine ettevõttes ja head partnersuhted maailma tipptasemel tootjatega. ”Koos saame pakkuda lahendusi, mille sarnaseid ei ole varem tehtud ning kaasaegse tehnoloogia abil on võimalik teoks teha klientide kõige lennukamad erisoovid ja ideed. Lennusadamale oleme lisaks Lembitu installatsioonile paigaldanud ainulaadse audiogiidide süsteemi ning töö on käimas ka Paksu Margareta digiekraanide ja projektsioonilahenduste paigaldamisega. Need kõik on heaks võimaluseks panustada digitaalse Eesti arengusse,” avaldas Štšerbjuk.

Atea on paigaldanud ka innovaatilised digilahendused ERMile, Ajaloo- ja Filmimuuseumile ning on Narva Aleksandri kiriku videoinstallatsiooni tehniline teostaja. Atea ASA on suurim IT-teenuste ja terviklahenduste pakkuja Põhjamaades ja Baltikumis, tegutsedes Norras, Rootsis, Taanis, Soomes, Leedus, Lätis ja Eestis. Ateal on seitsmes riigis kokku 87 kontorit ning ettevõttes töötab üle 7400 töötaja. Atea Eesti 2018. aasta kogukäive oli 25 miljonit eurot ning ettevõttes töötab 64 inimest.