2018-10-09

Maailma juhtivad tehnoloogiaettevõtted tutvustasid Kultuurikatlas sektori arengusuundi

Täna toimus Kultuurikatlas juba 9. korda toimuv IT-ettevõtte Atea Eesti konverents, mis tõi Tallinnasse kokku maailmatasemel tehnoloogiaettevõtete esindajad ning Eesti IT-juhid ja valdkonna spetsialistid, et leida üheskoos parimaid lahendusi ettevõtete IT-turvalisuse ja efektiivsuse tõstmiseks. 

Atea Eesti tegevjuhi Ruslan Štšerbjuki sõnul on nii Vilniuses, Riias kui ka Tallinnas toimuv konverents „Atea Action“ Baltikumi IT-inimeste kohtumispaik, kus jagatakse teadmisi ja kogemusi hetkel IT-maailmas kõige aktuaalsematel teemadel. „Tänavuse konverentsi fookuses on ettevõtete IT kaasaegsus, turvalisus ning kuluefektiivsus, mis on paraku teemad, millele paljud Eesti ettevõtted veel vähe tähelepanu pööravad, ning seda tõenäoliselt teadmatusest,“ selgitas Štšerbjuk, kelle hinnangul võiks  iga ettevõtte juht leida konverentsilt  sobiva suuna oma ettevõtte IT innovatiivseks arenguks.

Konverentsil käsitleti nii pilvelahenduste, võrgunduse, serverite kui töökohaseadmetega seotud arengusuundi läbi Atea suuremate projektide. Teiste seas astus üles ka Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi Riigi IT arhitektuuri ja taristu nõunik Allan Allmere, kes tutvustas Eesti riigi andmesaatkonna projekti. „Andmesaatkonna projekt on maailmas ainulaadne, riik peab siinkohal käituma nagu start-up ning kõik ise nullist üles ehitama ja välja mõtlema. Loodame olla antud valdkonna teerajajad, kellest tulevikus eeskuju võetakse, ning sellest võiks saada uus edulugu, mida maailmas levitada,“ lausus Allmere.

Lisaks ettekannetele kolmes eri saalis, tutvustasid Expo alal ligi 20 suurimat töökoha-, andmekeskuse ja turvalahenduste pakkujat valdkonna uusimaid tooteid. Näiteks esitles maailma juhtivaim IT- ja võrguteenuste ettevõtte Cisco uue ajastu videokonverentsilahendust Webex Board, mis muudab koosolekud ja meeskonnatöö veelgi tõhusamaks, koondades kokku nii  video- ja audiokonverentsi, dokumendijagamise, valgetahvli kui ka juhtmevaba esitlussüsteemi. Tänu Cisco Webex Teams aplikatsioonile on mugav koosolekule kaasata ka väljaspool kontorit asuvaid meeskonnaliikmeid ning jätkata koosolekul pooleli jäänud tööd ükskõik kust ja olenemata kohast, kus  see pooleli jäi.

Atea ASA on suurim IT-teenuste ja terviklahenduste pakkuja Põhjamaades ja Baltikumis, tegutsedes Norras, Rootsis, Taanis, Soomes, Leedus, Lätis ja Eestis. Ateal on 7 riigis kokku 87 kontorit ning ettevõttes töötab üle 6900 töötaja. Eestis paiknev Atea AS on IT-täisteenust pakkuv ettevõte, kes osutab IT-haldusteenust mitmetele rahvusvahelistele ettevõtetele, nende seas Bigbank, Mandatum Life Insurance Baltic ja Hurtigruten. IT-lahenduste osas on Atea silmapaistvamaid projekte ERM-i innovaatiliste digilahenduste tehniline teostus. Atea Eesti 2017. aasta kogukäive oli 22,4 miljonit eurot ning ettevõttes töötab 64 inimest.