2019-12-02

Taasavatud Paksu Margareeta näitust ületab digilahenduste mastaabilt vaid ERM

Taasavatud Paksu Margareeta näitust ületab digilahenduste mastaabilt vaid ERM

Atea aitas taasavatud Paksu Margareeta muuseumis ellu viia digilahenduste mastaabilt suuruselt teise muuseumiprojekti Eestis, paigaldades muuseumisse laeprojektsiooni „Tähistaevas“ seadmed, mis katavad projektorite abil 320-ruutmeetrise laepinna ligi 20-meetri pikkuse koge vraki kohal. Lisaks paigaldati erinevatele eksponaatidele ühtekokku ligi 60 suuremat ja väiksemat ekraani.

Digilahenduste osas edastab Meremuuseumi Paksu Margareeta näitust vaid Eesti Rahva Muuseum.

Meremuuseum on digilahenduste kasutamise osas paljudele teistele Eesti muuseumitele suureks eeskujuks, avaldas Atea tegevjuht Ruslan Štšerbjuki, kes meenutas, et alles hiljuti paigaldas Atea Lennusadamasse Lembitu külgprojektsiooni. „Meremuuseumi innovaatiline lähenemine võib kindlasti näituste külastajanumbrid uuele tasemele viia ning meil on väga hea meel muuseumite edule kaasa aidata,“ sõnas Štšerbjuk.

Eesti Meremuuseumi partnerid ekspositsiooni digilahenduste sisuloomises olid digitaalse disaini stuudio Platvorm OÜ ja graafilised disainerid Polaar Stuudiost. „Kuigi oleme ekspositsiooni loonud ligi 50 erinevat digitaalset lahendust, on tervikut silma pidades erakordselt oluline säilitada tasakaal erinevate eksponeerimislahenduste, museaalide ning graafiliselt edastatud info vahel. Hea kaasaegne tehnika koostöös mänguliste ning innovaatiliste sisulahendustega annab just selle tulemuse, mille üle oleme lõpptulemuses väga uhked,“ lisas ekspositsioonijuht Karen Jagodin Eesti Meremuuseumist. Atea on paigaldanud digilahendused ERMile, Ajaloo- ja Filmimuuseumile ning on Narva Aleksandri kiriku videoinstallatsiooni tehniline teostaja.

Atea on suurim IT-teenuste ja terviklahenduste pakkuja Põhjamaades ja Baltikumis, tegutsedes Norras, Rootsis, Taanis, Soomes, Leedus, Lätis ja Eestis. Ateal on seitsmes riigis kokku 87 kontorit ning ettevõttes töötab üle 7400 töötaja. Atea Eesti 2018. aasta kogukäive oli 25 miljonit eurot ning ettevõttes töötab 70 inimest.