2018-04-02

Teadlik klient paneb WiFi-seadmed oma äri kasuks tööle

Kui veel mõned aastad tagasi oli internetiseadmete tootjate põhiline ülesanne klientidele piisava kiiruse ja leviala pakkumine, siis nüüdseks on need probleemid lahendatud innovaatiliste Ruckuse Wi-Fi seadmete abil, mis on töökindlad ja sisaldavad positsioneerimise ning sisupakkumise võimalust. IT-firma ATEA võrgueksperdi Ervi Teearu sõnul avardab see oluliselt turundamise võimalusi ning viib harjumuspärase reklaamimaailma täiesti uuele tasemele.

Ühest küljest annab andmete analüüs Ruckuse WiFi-seadmete omanikule täpse statistika, kus veedavad nende kliendid kõige enam aega. Näiteks milliste riiulite/kauba juures peatuvad kliendid kaubanduskeskuses enim või milline on kõige harjumispärasem poes tehtav marsruut ja populaarsemad riiulivahed. Selle järgi on otstarbekas otsustada, kuhu asetada rohkem tähelepanu vajavad kaubad.

Suurepäraseks näiteks WiFi parimate omaduste enda tarbeks ärakasutamise puhul on Eesti Meremuuseum, mille alla kuuluv Lennusadam soovis tänapäevaste netilahenduste abil saada nutikaks muuseumiks. Seejuures vajasid aga Lennusadama omanäolised ruumid erilisi infrastruktuurilahendusi, mis suurte metallkonstruktsioonide ja betooni vahel netikasutajat alt ei veaks ning kataks ära muuseumi angaaride ala, näituste korrused, kohviku ja fuajee.

Lennumuuseumi haldus- ja tehnikaspetsialisti Tiit Polleri sõnul kasutab 60% muuseumi võrgu levialas registreeritud nutiseadmetest olemasolevat võrguühendust. Mingit allahindlust netivõrgu kvaliteedis muuseumitöötajate ega külastajate jaoks teha ei tohi ning võrk peab sobima nii neile, kes tahavad lihtsalt teha sotsiaalmeedias sisselogimisega endast põneva eksponaadi kõrval pilte teha, kui ka projektidele, mille puhul on vajadus luua kinnine võrk ja panna püsti serveriteenus. Lisaks oli muuseumil soov teenuste ja eksponaatide asukohtade parandamiseks jälgida WiFi pääsupunktide abil külastajate liikumist ja peatumist, et vastavalt sellele teha muudatusi või parandusi olemasolevate ja tulevaste eksponaatide asukoha kohta. Sellistele kõrgete nõudmistele vastas hästi Ruckuse tehnoloogia, mille paigaldajaks ja seadistajaks oli ATEA.

Statistikat saab ka siis, kui kasutajate WiFi vastuvõtja pole sisse lülitatud

WiFi seadmetele lisaks paigaldati lennusadamasse ka Ruckuse vSPoT positsioneerimise tarkvara, mis võimaldab tuvastada WiFi võrgu alal olevaid seadmeid isegi juhul, kui neis pole WiFi vastuvõtja sisse lülitatud. See pakub võimalust turundust kaasates hinnata näiteks, kuidas ilm mõjutab muuseumi külastatavust ja korrigeerida vastavalt sellele piletihindasid. Meremuuseumi lahendus oli paigaldamise hetkel esimene omasugune Eestis.

Tegelikult annab tehnoloogia veelgi laiemad võimalused, profileerides lisaks inimeste liikumistrajektoorile ka nende lemmiktooteid. Nii pole enam võimatu see, et kohvikusse sisenedes saab klient telefonile lühisõnumiga info eripakkumiste kohta, kasutades selleks ära näiteks Facebookist kogutud andmete põhjal seal enim meeldinud tooteid.

Ruckuse kvaliteet on loodud keskmisest kasutajast kõrgemate nõudmistega klientidele, kelle jaoks on oluline nii kiirus ja töökindlus kui ka võimalikud erilahendused. Näiteks kaubanduskeskused, laoruumid, hotellid, keerukad konstruktsioonid. Lisaks massüritused, kuhu tuleb kokku sadu ja tuhandeid inimesi, kes soovivad WiFit kasutada.

Spetsiifilised lahendused on Ruckus välja töötanud haiglate, ülikoolide ning tööstus- ja tootmishoonete jaoks. Tartu Ülikooli Kliinikumis on Ruckuse seadmete peal Eesti mõistes väga suur võrk, mille tuhandete ruutmeetrite peale on paigutatud sadu WiFi seadmeid. Võrgu kvaliteeti näitab võime töötada tõrgeteta „muu müra” ja segajate keskel, milleks on haiglate kiirgavad meditsiiniseadmed, tööstushoonete raadioside ja tõstukite kaubaliikumine, metallkonstruktsioonidega laoriiulid, arvukalt klaaspakettaknaid või betooni sisaldavad ehitised jms.

Kõik see loetletu mõjub WiFi levile, mille tõttu tuleb kliendile täna pakkuda tulevikulahendust. Tänu kõrgele kvaliteedile kasutatakse maailma mastaabis väga tuntud WiFi-seadmete tootjat Ruckust palju näiteks hotellide või transpordivahendite võrkude ehitamisel. Kogemus näitab, et hoolsalt läbi mõeldud ja kvaliteetsetest seadmetest koostatud võrk lubab pakkuda garanteeritud tulemusi. ATEA eesmärk on ehitada üles pikaajaline kliendisuhe, mis jätab eksimise ruumi vähe ning pakub kvaliteetse, probleemivaba ning pikas perspektiivis kulutõhusa lahenduse. Parim viis selleks on kvaliteetsed seadmed ja hoolikalt läbi mõeldud lahendused.

Tihti tähtsustatakse üle ainult kiirust. Andmesidekiirus on lihtne ja igaühele arusaadav näitaja, kuid bitid liiguvad nii kaablis kui ka eetris juba nii kiiresti, et lõppkasutaja jaoks ei ole sel numbril enam tähtsust. Küll tuleb aga arvestada, et iga kontorisse saabuva inimesega ühendub tänapäeval võrku keskmiselt kolm seadet. Seega areneb WiFitehnoloogia mitte enam kiiruse, vaid kasutajate tiheduse suunas. Ehk loeb see, kui palju erinevaid seadmeid suudab võrk samal ajal kvaliteetselt teenindada.