Videokonverentsilahendused 2017-10-25

Kõik konverentskõned pole võrdsed

Kui ütled konverentskõne, siis üsna suure tõenäosusega mõtled oma viimasele grupikõnele plekise heli, suure viivituse ja katkendliku videopildiga. Tavatarbijale mõeldud tasuta internetirakendustega ongi see sageli reaalsus, kuid ärikasutaja profiseadmed sarnanevad juba väga ulmefilmidest nähtud, reaalaegsete ja interaktiivsete videosildadega.

Päriselus ei piisa tuhandete kilomeetrite kaugusel asuvate inimestega ühise koosoleku pidamiseks üksnes kahesuunalisest videoühendusest – kaasaegne videokonverentsilahendus peab suutma inimesed koos tööle panna, sõltumata vahemaast. Cisco videokonverentsilahendused on loodud just selleks, ning säästes aastas miljonite inimeste reisikulusid simuleerivad hämmastavalt hästi inimeste füüsilist kohalolu.

Koosolekuid saab kokku kutsuda kiirelt, nad on efektiivsed ja kuna kõike saab automaatselt salvestada, jääb ära ka vajadus füüsiliste märkmete järele. Vähem tähtis ei ole see, et koosolekud näivad rohkem „päris“, sest inimesed tajuvad end olevat rohkem samas ruumis, näevad üksteise näoilmeid, kehakeelt ja reaktsioone, mis võivad läbirääkimiste puhul osutuda väga oluliseks.

Cisco konverentsisüsteeme maailmas kasutavad paljud energiasektori ettevõtted, tervishoiuasutused, koolid ja ülikoolid, konverentsikorraldajad, logistika- ning laondusettevõtted.

Mitte ainult tark, vaid ka ilus

Ühena kõige erutavamatest toodetest tuleb välja tuua Spark Boardi, interaktiivse ekraani, millele saab joonistada, kirjutada ning seda kõike kustutada. Loomulikult saab ekraanile joonistatut äpi kaudu kuvada kõikides koolitusel osalevate inimeste mobiiltelefonis, tahvelarvutis või tavaarvutis. Ka osalejad saavad vajadusel üksteise poolt lisatud jooniseid parandada või täiendada. Lisaks saab üksteisega jagada videolõike, näiteks vaadata üle eelmise koolituse kokkuvõtted või põneva ettekande kõrghetked.

2017 aasta alguses sai Cisco Spark Board ühe aasta suurima disainialase tunnustuse, kui Red Dot Award tunnustas toodet „Best of The Best“ disainiauhinnaga. Cisco tõi võidud koju ka mitmes teises kategoorias, ent just Spark Boardi disain toodi välja kui „erakordne ja innovatiivne“. Auhindadeni jõudmine ei ole ilmselt ka mingi üllatus, võttes arvesse Cisco tootetoe ja arendusmeeskonna pühendumist ja igapäevast juuresolekut. Tulevik näib erakordne ja visioon kaugeleulatuv.

Spark Board kliendilooga saab tutvuda siin: