Videokonverentsilahendused 2018-07-24

Tänapäevased videokonverentsi-lahendused aitavad kaasa tööaja efektiivsemale kasutusele

Sageli kipub töötajate koosolekutele ja ärikohtumistele jõudmiseks kuluv ajakulu olema ebamõistlik. Samuti on suured reisikulud, mis töötajate töölähetustesse saatmisega kaasnevad. See paneb ettevõtjaid mõtlema alternatiividele. Olles aga sattunud kasutama ebakvaliteetse ühendusega konverentsiseadmeid, ei pruugi inimeste usk kaugtöövahenditesse kõige suurem olla. Seda vaadet muudavad aga Cisco uue põlvkonna videokonverentsilahendused.

„Kaasaegsed videokonverentsilahendused pakuvad aina paremaid võimalusi, et videokoosolekud oleksid vahetud ja tekitaksid tunde, et osalejaid maailma eri paikadest on justkui päriselt kohal,” ütleb IT-teenuste ja terviklahenduste pakkuja Atea Eesti IT-lahenduste üksuse juht Anton Hajenko, kelle sõnul võimaldavad Cisco uue põlvkonna videokonverentsilahendused katkematuid ja kõrge kvaliteediga ühendusi nii ettevõttesiseselt töötajate vahel kui ka partnerite ja klientidega üle maailma.

Tõepoolest on täna võimalik enamik kohtumisi ja koosolekuid ära pidada kvaliteetsete kaugtöövahendite abil, kusjuures lisaks ajale hoiab videokonverentsiseadmete kasutamine kokku transpordikulusid, säästab keskkonda ega väsita töötajaid pideva reisimisega ühelt kohtumiselt teisele. Võrguseadmete tootja Cisco uue põlvkonna videokonverentsilahendused suudavad katta igas suuruses ettevõtte vajadusi ning kuna Atea kontserni näol on tegemist Cisco tugeva partneriga, pakub Atea nende paigaldamiseks parimaid tingimusi.

Tänapäeva videokonverentsilahendused tekitavad tunde, nagu asuksid ühises vestluses osalevad maailma erinevates paikades asuvad inimesed koos ühes ruumis. Cisco tooteportfell võimaldab väga laia valikut erinevaid kommunikatsiooniseadmeid, alustades lõppkasutajate telefonide, ekraanide ja kaameratega ning lõpetades võimsate videokonverentsi tubade terviklahendustega.Ühenduvust maailmaga on võimalik sealjuures realiseerida nii pilvepõhiste kui ka On-Premise lahendustega. Professionaalne On-Premise serverilahendus võimaldab lisaks juurutada ettevõttele justkui oma videoportaali sarnaselt youtube.com-iga, mida saab kasutada kasuliku sisekommunikatsioonivahendina, kus jälgijad või videokoosolekutel osalejad on oma ettevõtte inimesed, kes asuvad eri paigus. Samas võimaldab süsteem pidada turvaliselt ärikohtumisi ja koosolekuid koostööpartnerite või klientidega igast maailma nurgast. Dubleeritud süsteem tagab ka selle, et kõik tähtsad koosolekud saaksid peetud ka välistest teguritest tulenevate katkestuste

Tehnoloogia headuse määrab kvaliteedi kõrval kasutajamugavus

Cisco pöörab suurt tähelepanu lõppkasutajate kasutajamugavusele ning nende seadmed paistavad silma läbimõeldud disaini poolest. Kasutajamugavus tuleneb lihtsusest: seadmetel on nuppude ja juhtmete hulk viidud miinimumini ning menüü on üles ehitatud nii loogiliselt, et selle kasutamiseks ei vaja inimesed spetsiaalset koolitust. Seejuures on tegemist väga võimekate seadmetega, mis võivad toetada HD -resolutsioonis sadade ühenduste üheaegset konverentsi!Atea Eesti on Cisco videokonverentsisüsteeme paigaldanud üle Eesti nii eraettevõtetele kui ka riigisektori asustusele. Näitena võib tuua Sihtasutuse Innove ja ministeeriumide ühishoone, kus riigihanke tulemusena kasutatakse samuti Cisco lahendusi. „Eesti riigiasutused hoiavad end kaasaegsena, mis teeb suurt rõõmu, sest innovaatiline tehnoloogia aitab kaasa tööaja efektiivsele kasutusele ning paremate töötulemuste saavutamisele. Innove on kasutanud lahendust juba neli aastat, mis näitab süsteemi stabiilsust ning kasutajamugavust,” märgib Hajenko. Kui suurematele ettevõtetele paigaldab Atea konverentsilahenduseks serveri, siis väiksematele piisab enamasti pisemast ja lihtsamast pilvelahendusest. Seda, mis seade ettevõttele kõige paremini sobib, saab teada konsulteerides Atea spetsialistidega, kes oskavad soovitada konkreetsetele vajadustele vastavaid tooteid ja teenuseid.

Cisco videokonverentsilahenduste kohta saab rohkem infot SIIT.