Skip to main content
Pakume võrguteenuse konsultatsiooni ja koolitusi, et saaksid veenduda, kas võrgulahendus vastab Sinu ettevõtte vajadustele. Aitame võrgulahenduse juurutada ning pakume kasutusele võetud süsteemile haldusteenust.

Cisco Meraki

Atea kasutab võrgulahenduste ja võrgu haldusteenuse pakkumisel tooteid, mis on ennast maailma mastaabis tõestanud. Üheks neist on 100% pilvepõhine võrgulahendus Cisco Meraki, mis hõlmab endas:

WiFi võrku (Wireless Lan)

L7 tulemüüre (Security SD WAN)

Võrgukommutaatoreid (Switches)

Mobiilsete tööjaamade haldust (Mobility management)

Turvakaameraid (Security cameras)

Kõik 5 komponenti moodustavad tervikliku võrgulahenduse, mis on hallatav ühtsest pilves asuvast halduskeskkonnast.

Kontakt

Ervi Teearu
IT infra arhitekt
Saada e-kiri

5 põhjust, miks võtta kasutusele Cisco Meraki

Halda ja leia tõrkeid sõltumata asukohast – Tavaliselt eeldab võrgu haldamine ja tõrkeotsing IT-administraatori olekut kohapeal. Pilvepõhine haldus on teinud reaalsuseks haldamise ja tõrkeotsingu mugavalt kõikjalt.

Lihtne seadistada, häälestada ja hallata – IT taristu haldamine läbi pilvelahenduse lihtsustab oluliselt selle seadistamist, häälestamist ja haldamist. See toob endaga kaasa ka väiksemad aja- ja personalikulud, mida läheb vaja kogu võrgulahenduse juurutamisele ja üleval hoidmisele.

Parim turvalisus – Täielikult pilvest hallatav taristu võimaldab IT-administraatoril jälgida rakenduste kasutamist kliendipõhiselt ja täita turvalisuse põhimõtteid tulemüüri või WiFi AP tasandil, kõike seda ühest juhtpaneelist. Ohtude ilmnemisel saab olla kindel, et uusimad turvavärskendused on Interneti kaudu vaikimisi ja automaatselt laetud võrguseadmetesse.

Madalam lahenduse hind –  Pilvest hallatav lahendus on paindlik ja lihtsasti kasutatav. Selle tulemusena on pikemal ajaperioodi peale palju madalamad halduskulud, kui tavalisel lahendusel.

 

Ühishaldamine avab uued võimalused –  Pilvest haldamise võlu on see, et iga võrguseadet saab hallata ühelt juhtimisliideselt. See võimaldab teie IT-infrastruktuuri erinevaid elemente ühtse lahendusena tööle panna.

Cisco Meraki WiFi lahendus WiFi4EU toetusega. Sooduspakkumine projektiga liitunud omavalitsustele.

Atea on WiFi4EU lehel registreerunud võrguteenuse pakkuja ja osaleb projektis Cisco Meraki toodetega. Projektis registreerunutele kehtivad Cisco Meraki WiFi lahendusele erihinnad, tänu millele on avalikel asutustel võimalik kasutusele võtta professionaalsed ja kaasaegsed WiFi seadmed tunduvalt soodsama hinnaga.

Kuna omavalitsuste vajadused on erinevad, toimus mai alguses veebiseminar, kus räägiti Cisco Meraki võimalustest ja sellest, mis seadmed erinevatele asutustele võiksid sobida ja mis hinnaklassi lahendused jäävad. 

Mis on Wifi4EU?

Wifi4EU raames antakse 15-le Eesti omavalitsusele WiFi projekti elluviimiseks 15 000 eurot. Selle raha eest võib vald või linn realiseerida näiteks raamatukogu, kooli, lasteaia, kultuurimaja, õueala (näiteks staadion või lauluväljak) või mõne muu avalikus halduses oleva objekti WiFi võrguprojekti. Euroopa rahastus katab 15000 euro väärtuses wifi seadmeid, tarkvaralitsentse ja paigaldust. Internetiühendus peab olema antud asutuses juba olemas.

Toetuse saamiseks tuleb ennast esialgu registreerida Wifi4EU kodulehel

Vaata, mis omavalitsused on juba registreerunud!

Atea vahendab taotlemise infot Wifi4EU projekti lehelt. Otseselt taotlemisega seotud küsimustega tuleb pöörduda WiFi4EU programmi esindajate poole, kelle kontaktid leiab www.wifi4eu.eu portaalist.

Soovid rohkem teada?

Kui soovid ennast iseseisvalt teemaga kurssi viia, siis on Cisco loonud võimaluse osaleda tasuta webinaridel või katsetada demokeskkonda omapäi.

  • Demokeskkond: https://meraki.cisco.com/lp/free-demo’
  • Webinarid: https://meraki.cisco.com/webinars

Võrgulahendus Ateast

Cisco Meraki võimaldab rajada nii suuri kui ka väikseid võrgusüsteeme, mis nõuavad analüüsi, mõõtmist ja planeerimist vastavalt kindla ettevõtte vajadustele. Sellepärast on mõistlik kaasata süsteemi juurutamise ja halduse juurde võrguspetsialistid, kes omavad pikaajalist kogemust ja parimat praktikat erinevate süsteemide osas.

Meie saame Sulle tutvustada võrguteenuste uusi võimalusi, aidata analüüsida Sinu ettevõtte äriprotsesse ning leida nende toetuseks sobivaimad võrgulahendused. ATEA kogemused ei piirdu ainult Eesti turuga vaid meie jagada on kogu ATEA kontserni võrguteenuste juurutamise kogemus ja teadmusbaas.

Võta meiega ühendust!

Ervi Teearu 
Atea Pre Sales Technical Consultant/ 
Cisco Certified Internetwork Expert Routing and Switching (CCIE R&S 35497)
Ervi.Teearu@atea.ee
+372 610 5920