2023-01-19

Atea nimetati taas üheks maailma kõige jätkusuutlikumaks ettevõtteks

Atea on juba teist aastat järjest Grupi tasandil valitud maailma 100 kõige jätkusuutlikuma ettevõtte hulka, saavutades maineka teadus- ja meediaettevõtte Corporate Knightsi poolt koostatavas iga-aastases Global 100 indeksis 49. koha. Lisaks sellele, et 2023. aasta koht üldises edetabelis on ettevõtte jaoks uus senine parim tulemus, on see teine järjestikune aasta, mil Atea on valitud konkreetselt IT-teenuste valdkonnas maailma kõige jätkusuutlikumaks ettevõtteks.

Global 100 indeks on autoriteetne ettevõtete jätkusuutlikkuse tulemuste edetabel, mis tähistab börsil noteeritud turuliidrite, mille tulud ületavad 1 miljardit USA dollarit, jõupingutusi erinevates tööstusharudes. Edetabel põhineb 6720 ettevõtte ja nende jätkusuutlikkuse jõupingutuste põhjalikul analüüsil üle maailma, mille viis läbi Corporate Knights.

„Võtame Corporate Knightsi tunnustuse vastu tagasihoidlikult, kuid uhkusega. Teist korda maailma kõige jätkusuutlikumaks IT-teenuste ettevõtteks saamine on suur au. Meie jaoks see tunnustus, olla üks ülemaailmne jätkusuutlikkuse liider on märk sellest, et me oleme alustanud ja jätkame jätkusuutlikuma homse nimel õigel kursil,“ ütles Atea Eesti tegevjuht Ruslan Štšerbjuk.

Lisaks on Atea indeksis kümne parima Põhja-Euroopa ettevõtte seas. See tunnustus on teenitud täielikult tänu heale sooritusele. Ateal on jätkusuutlikkuse saavutuste osas märkimisväärne mitmeaastane rekord. See hõlmab julget 2030. aasta visiooni, mis seab kogu selleks kümnendiks igaks aastaks jätkusuutlikkuse eesmärgid ja annab Ateale nende eesmärkide saavutamiseks põhjaliku strateegia.


Tegevus, mis loeb
Kuna IT on võimas jätkusuutlikule majandamisele ülemineku võimaldaja, on kliimatulevik meie tänaste valikute tulemus. Infotehnoloogia mängib süsinikuneutraalse ja ringmajanduse tuleviku saavutamisel üliolulist rolli. Innovaatilise programmi „Goitloop“ raames kogub Atea oma klientidelt kokku kasutatud seadmeid, puhastab need põhjalikult andmetest ning valmistab seadmed taaskasutamiseks ja ringlussevõtuks ette. 2021. aastal sai Goitloopi abil 66% klientidest ja mobiilsetest üksustest pikema eluea.

Teine viis, kuidas Atea püüab jätkusuutlikumat tegevust võimaldada, on ekspertide kokku viimine. Igal aastal korraldab Atea Rootsis jätkusuutlikkuse foorumit (Atea Sustainability Forum), mis on jätkusuutlikkuse kohtumispaigaks. Üritusele tulevad üheks päevaks kokku IT-ostjad ja ülemaailmse IT-valdkonna esindajad. See päev on täis inspiratsiooni ja arutelusid jätkusuutlikkuse ja IT teemadel. Atea jätkusuutlikkuse foorum võimaldab igal osalejal mitte ainult valdkonnast ja kaaslastelt õppida, vaid ka jagada oma kogemusi ja saada osaks lahendusest. Järgmine foorum on planeeritud 21. märtsil 2023. aastal samaaegselt Põhjamaade pealinnades ja digitaalselt. Lisateave: www.atea.se

Ateast

Atea on Põhjamaades ja Baltimaades juhtiv IT-infrastruktuuri tarnija. Atea tegutseb ligi 8000 töötajaga 85 linnas Norras, Rootsis, Taanis, Soomes, Leedus, Lätis ja Eestis. Atea pakub juhtivate ülemaailmsete müüjate riist- ja tarkvara ning pakub nõustamis- ja tehnilisi teenuseid, et toetada oma kliente nende IT-keskkonna projekteerimisel, rakendamisel ja käitamisel. Atea 2021. aasta brutokäive oli umbes 41 miljardit Norra krooni (4,1 miljardit eurot) ja ettevõte on noteeritud Oslo börsil. Külastage meid internetis aadressil atea.com. Atea Eesti 2021 käive oli 24. miljonit ja Eestis töötab ettevõttes 60 inimest.

Global 100 indeksist

Alates 2005. aastast on Global 100 olnud üks maailma kõige hinnatumaid ja läbipaistvamatel reeglitel põhinevaid jätkusuutlikkuse edetabeleid, mis rõhutab ettevõtte põhitoodete ja -teenuste mõju. See on kõige paremini toimiv ülemaailmne jätkusuutlikkuse indeks (börsitelegraaf: CKG100), millel on rohkem kui 10-aastane ajalugu. Kõiki börsiettevõtteid, mille tulud ületavad 1 miljardit USA dollarit, hinnatakse 25 peamise tulemusnäitaja (KPI) alusel, mis hõlmavad ressursihaldust, personalijuhtimist, finantsjuhtimist, jätkusuutlikku tulu ja jätkusuutlikke investeeringuid ning tarnijate tulemuslikkust.

Corporate Knightsist

Corporate Knights Inc. on sõltumatu B Corp-sertifitseeritud meedia- ja teadusettevõte. Selle meediaüksus annab välja auhinnatud jätkusuutliku majanduse ajakirja Corporate Knights, mis ilmub ajalehtedes The Globe and Mail, The Washington Post ja Wall Street Journal. Selle teadusüksus koostab ettevõtte jätkusuutlikkuse tulemustel põhinevaid jätkusuutlikkuse edetabeleid, teadusaruandeid ja finantstoodete reitinguid. Lisateavet leiate aadressilt corporateknights.com.