2022-12-21

Atea pälvis CDP iga-aastasel kliimahindamisel Eestvedaja Lindi

Atea pälvis CDP iga-aastases kliimamuutuste küsimustikus hinde A.

Atea on Grupi tasandil saanud tunnustatud Eestvedaja Lindiga globaalsete ettevõtete seas, mida on analüüsinud mittetulunduslik organisatsioon CDP. CDP(Carbon Disclosure Project) veab maailma juhtivat keskkonnaandmete avalikustamise platvormi, mille kaudu ettevõtted ja teised haldavad oma keskkonnamõju.

Atea pälvis CDP iga-aastases kliimamuutuste küsimustikus hinde A-, võrdlusena on Euroopa regionaalne keskmine hinne B ning IT- ja tarkvaraarendussektori keskmine hinne C. Tegemist on meie ettevõtte uue isikliku rekordiga alates mittetulunduslikule organisatsioonile enam kui kümne aasta eest esmakordselt andmete esitamisest.

CDP avalikustamise ja hindamise protsess on laialdaselt tunnustatud ettevõtete keskkonnaalase läbipaistvuse kuldstandardina. Sel aastal väärib märkimist, et Ateat tunnustati silmapaistvate tulemuste eest kliimamuutustega tegelemisel.

„CDP-lt selle olulise tunnustuse pälvimine teeb meile rõõmu,“ ütles Atea finantsjuht Robert Giori. “Oleme jätkusuutlikkusele keskendunud pikka aega ja töötame pidevalt oma keskkonnamõju vähendamise nimel. See hinne kinnitab taas, et meie pidevad parendused hoiavad meid teel, mis viib kestva positiivse muutuseni.“

Atea on CDP kaudu avalikustanud teavet jätkuvate jõupingutuste kohta kliimamuutustega tegelemisel alates 2010. a. Ateas kehtestati grupisisene kliimapoliitika juba mitmeid aastaid tagasi ja Atea oli maailmas üks esimesi ettevõtteid, mis seadis endale teaduspõhiste eesmärkide algatuse (Science Based Targets Initiative, SBTI) poolt kinnitatud teaduspõhise eesmärgi.

Lisainfo saamiseks võtke palun ühendust:
Andreas Antonsen, Atea ASA direktor ettevõtte vastutuse alal, +46 7 224 48 784
Filip Engholm, ESG Atea ASA juht, +46 70 344 84 91

Ateast
Atea on juhtiv IT-infrastruktuuri varustaja Põhjamaade ja Baltikumi regioonis. Atea tegutseb Norras, Rootsis, Taanis, Soomes, Leedus, Lätis ja Eestis 85 linnas ligi 8000 töötajaga. Atea tarnib riist- ja tarkvara juhtivatelt globaalsetelt edasimüüjatelt ning osutab konsultatsiooni- ja tehnilisi teenuseid, et toetada oma kliente nende IT-keskkonna kavandamise, elluviimise ja toimimisega. Atea kogukäive oli 2021. a ligikaudu 41 miljardit NOK (4,1 miljardit EUR) ning ettevõte on noteeritud Oslo börsil. www.atea.com

 

CDP-st

CDP on globaalne mittetulunduslik organisatsioon, mis veab ettevõtetele, linnadele, riikidele ja regioonidele mõeldud ülemaailmset keskkonnaandmete avalikustamise süsteemi. CDP, mis asutati 2000. a ja mis teeb koostööd enam kui 680 finantsasutusega, mille varade väärtus ületab 130 triljonit, oli teerajajaks kapitaliturgude ja erasektori hangete kasutamisel selleks, et motiveerida ettevõtteid avalikustama oma keskkonnamõju ning vähendama kasvuhoonegaaside heidet, kaitsma veeressursse ja hoidma metsi. 2022. a avalikustas CDP kaudu andmeid ligi 20 000 organisatsiooni üle kogu maailma, sealhulgas üle 18 700 ettevõtte, mille väärtuseks on pool globaalsest turukapitalisatsioonist, ning üle 1100 linna, riigi ja regiooni.