2023-06-22

Atea pälvis neljandat aastat järjest plaatinatasemel jätkusuutlikkuse reitingu

Atea ASA on juba neljandat aastat järjest saavutanud EcoVadise keskkonna- ja sotsiaalsete tulemuste kõige kõrgema („plaatina“) reitingu, asetades Atea enama kui 100 000 hinnatud ettevõtte seas parima 1% hulka.

EcoVadis hindas Atea jätkusuutlikkuse tulemuslikkust keskkonna, eetika, jätkusuutlike hangete ning töö- ja inimõigustega seotud kriteeriumite alusel.

Atea tegevjuht Steinar Sønsteby võttis nimetatud reitingu rõõmuga vastu: „Oleme uhked, et teenisime oma jätkusuutlikkusega seotud jõupingutuste eest taas EcoVadise tunnustuse. Jätkusuutlikkus on meie ettevõtte missiooni süda – ehitada infotehnoloogia abil tulevikku. See tunnustus tuleneb sellest, et kõik meie organisatsiooni osad teevad koostööd, et tõsta standardeid, integreerida jätkusuutlikkus meie põhimõtetesse ja protsessidesse ning edendada infotehnoloogia kasutamise kaudu positiivseid muutusi.“

Mõned faktid

Atea on alates 2023. aasta algusest pälvinud oma jätkusuutlikkusega seotud töö eest mitmeid auhindu.

  • 2023. aasta jaanuaris tunnistas Corporate Knights Atea juba teist järjestikust aastat maailma kõige jätkusuutlikumaks IT-teenuste ettevõtteks, asetades ATEA oma aastaedetabelis „Globaalne 100“ 49. kohale.
  • 2023. aasta märtsis nimetaks CDP Atea meie töö eest koos tarnijatega kliimamuutustega võitlemisel tarnijate kaasamise liidriks (Supplier Engagement Leader).
  • 2023. aasta aprillis arvasid The Financial Times ja andmeettevõte Statista Atea valitud Euroopa ettevõtete hulka, mis on teinud oma kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamisel suurimaid edusamme.

Atea avaldas oma viimase iga-aastase jätkusuutlikkuse aruande 2023. aasta alguses. Selle lugemiseks ning teiste väljavõtete ja jätkusuutlikkuse andmetega tutvumiseks külastage Atea ESG Overview lehte.

Lisainfo:

  • Robert Giori, Atea ASA finantsjuht, mobiiltelefon +47 9340 9188
  • Andreas Antonsen, Atea ASA vastutustundliku ettevõtluse direktor & jätkusuutlikkuse valdkonna juht, mobiiltelefon +46 7 2244 8784
  • Filip Engholm, Atea ASA ESG juht, mobiiltelefon +46 7 0344 8491

Ateast

Atea on Põhjamaade ja Baltikumi juhtiv IT-infrastruktuuri tarnija. Atea tegutseb enama kui 8000 töötajaga 88 linnas Norras, Rootsis, Taanis, Soomes, Leedus, Lätis ja Eestis. Atea pakub juhtivate ülemaailmsete IT ettevõtete riist- ja tarkvara ning osutab nõustamis- ja tehnilisi teenuseid, et toetada oma kliente nende IT-keskkonna projekteerimisel, rakendamisel ja kasutamisel. Atea 2022. aasta brutokäive oli 47 miljardit Norra krooni (4,6 miljardit eurot) ja ettevõte on noteeritud Oslo börsil. Atea Eestis töötab üle 65 inimese ning ettevõtte käive 2022. aastal oli 30 miljonit eurot. atea.com