2024-07-05

Atea pälvis uue koha maailma jätkusuutlikumate ettevõtete seas

Atea on pälvinud maineka tunnustuse kui üks “Maailma kõige jätkusuutlikumaid ettevõtteid 2024”. Tunnustus põhineb pingereal, mis on koostatud ülemaailmse meediabrändi TIME ning Statista R poolt. Statista R on maailmas liider turu-uuringute ja andmeanalüüsi põhjal top-nimekirjade koostamises. Sellise nimekirja koostamine on nende kahe grupi esimene koostööprojekt, kus enam kui 5000 ettevõtte hulgast valiti selle olulise tunnustuse saamiseks vaid 500 parimat.

Iga ettevõtet hinnatakse esialgselt tulude, turukapitalisatsiooni ja avaliku tuntuse põhjal ning seejärel läbib see neljaastmelise protsessi, mis hõlmab üle 20 olulise andmepunkti, sealhulgas: CDP skoor, vastavus GRI ja SASB standarditele ning heitkogused ja energiamahukus.  

Tunnustuse võitnud ettevõtted asuvad enam kui 30 riigis: enamikul neist on peakontor USA-s (111), millele järgnevad Jaapan (44) ja Ühendkuningriik (35).  

Atea tegevjuht, Steinar Sønsteby võttis uue tunnustuse vastu järgnevate sõnadega: “Aastast-aastasse töötame kõvasti selle nimel, et olla oma klientide, töötajate ja partnerite jaoks “parim koht, kus olla”. Meie pingutused jätkusuutlikkuse tagamiseks on selle töö lahutamatu osa. Skandinaavia ettevõttena oleme eriti uhked, et meie jõupingutusi selles valdkonnas tunnistatakse maailma parimate hulka. Selline tunnustamine on teistele suureks eeskujuks.”  

Tähtsündmused: 

  • 2024. aasta jaanuaris kinnistas Atea oma staatust maailma kõige jätkusuutlikuma IT-teenuste ettevõttena, jõudes kolmandat aastat järjest Corporate Knightsi „Global 100“ edetabelisse, olles üldedetabelis 41. kohal. 
  • 2024. aasta veebruaris tunnustas ülemaailmne keskkonnaalane mittetulundusühing CDP Ateat juhtpositsiooni eest korporatiivse läbipaistvuse ja kliimamuutustega seotud jõupingutuste eest, lisades Atea oma iga-aastasesse „A-nimekirja“. 
  • 2024. aasta mais tunnustas Financial Times koostöös andmeettevõttega Statista Ateat teiste Euroopa ettevõtete seas märkimisväärsete edusammude tegemise eest oma kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamisel. See on kolmas kord, mil Atea on selle prestiižse tunnustuse pälvinud. 

 

Lisateave: 
Robert Giori, Atea ASA finantsjuht, mobiiltelefon +47 934 09 188 
Andreas Antonsen, ettevõtte sotsiaalse vastutuse direktor, mobiiltelefon +46 722 44 87 84 

Maailma kõige jätkusuutlikumaid ettevõtteid 2024

Atea on juhtiv IT-infrastruktuuriga varustaja Põhjamaades ja Baltikumis. Üle 8000 töötaja tegutseb Atea esindustes 88 linnas Norras, Rootsis, Taanis, Soomes, Leedus, Lätis ja Eestis. Atea tarnib juhtivate ülemaailmsete IT ettevõtete riist- ja tarkvara ning pakub nõustamis- ja tehnilisi teenuseid, et toetada oma kliente nende IT-keskkondade kujundamisel, juurutamisel ja toimimisel. Atea käive oli 2023. aastal ligikaudu 35 miljardit Norra krooni ja ettevõte on noteeritud Oslo börsil. Lisainfo aadressilt atea.com.