2024-07-01

Atea pälvis viiendat aastat järjest plaatinatasemel jätkusuutlikkuse auhinna

Atea ASA on juba viiendat aastat järjest saavutanud EcoVadise keskkonna- ja sotsiaalsete tulemuste kõige kõrgema („plaatina“) reitingu, asetades Atea enama kui 130 000 hinnatud ettevõtte seas parima 1% hulka.

EcoVadis hindas Atea jätkusuutlikkuse tulemuslikkust keskkonna, eetika, jätkusuutlike hangete ning töö- ja inimõigustega seotud kriteeriumite alusel.

ATEA tegevjuht Steinar Sønsteby kommenteeris: „Oleme uhked, et saime viiendat aastat järjest EcoVadiselt plaatinareitingu, mis peegeldab ühiseid jõupingutusi kogu meie organisatsioonis, mil me jätkame standardite tõstmist, integreerime jätkusuutlikkust oma poliitikatesse ja protsessidesse ning juhime infotehnoloogia abil positiivseid muutusi. Jätkusuutlikkus on jätkuvalt meie ettevõtte missiooni keskmes – ehitada IT abil tulevikku.“

Atea on alates aasta algusest pälvinud oma jätkusuutlikkusega seotud töö eest mitmeid auhindu.

Tähtsündmused:
• 2024. aasta jaanuaris kinnistas Atea oma staatust maailma kõige jätkusuutlikuma IT-teenuste ettevõttena, jõudes kolmandat aastat järjest Corporate Knightsi „Global 100“ edetabelisse, olles üldedetabelis 41. kohal.
• 2024. aasta veebruaris tunnustas ülemaailmne keskkonnaalane mittetulundusühing CDP Ateat juhtpositsiooni eest korporatiivse läbipaistvuse ja kliimamuutustega seotud jõupingutuste eest, lisades Atea oma iga-aastasesse „A-nimekirja“.
• 2024. aasta mais tunnustas Financial Times koostöös andmeettevõttega Statista Ateat teiste Euroopa ettevõtete seas märkimisväärsete edusammude tegemise eest oma kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamisel. See on kolmas kord, mil Atea on selle prestiižse tunnustuse pälvinud.

2024. aasta märtsis avaldas Atea oma esimese „Integreeritud finants- ja jätkusuutlikkuse aruande“. See aruanne annab tervikliku ülevaate Atea ettevõtte tulemustest, hõlmates nii finantstulemusi kui jätkusuutlikkusega seotud algatusi. Lisateabe saamiseks lugege Atea ESG ülevaadet.

Lisainfo:

Robert Giori, Atea ASA finantsdirektor, telefoni nr +47 934 09 188
Andreas Antonsen, Atea ASA vastutustundliku ettevõtluse direktor, telefoni nr (+46) 8 633 68 57

Atea’st

Atea on juhtiv IT-infrastruktuuriga varustaja Põhjamaades ja Baltikumis. Üle 8000 töötaja tegutseb Atea esindustes 88 linnas Norras, Rootsis, Taanis, Soomes, Leedus, Lätis ja Eestis. Atea tarnib juhtivate ülemaailmsete IT ettevõtete riist- ja tarkvara ning pakub nõustamis- ja tehnilisi teenuseid, et toetada oma kliente nende IT-keskkondade kujundamisel, juurutamisel ja toimimisel. Atea käive oli 2023. aastal ligikaudu 35 miljardit Norra krooni ja ettevõte on noteeritud Oslo börsil. Lisainfo aadressilt atea.com.