2024-01-18

Ateat tunnustati juba kolmandat aastat järjest maailma kõige jätkusuutlikumate ettevõtete seas

Mainekas teadus- ja meediaettevõtte Corporate Knights on valinud Atea juba kolmandat aastat järjest maailma 100 kõige jätkusuutlikuma ettevõtte hulka.

Corporate Knightsi Global 100 indeks on hinnatud ettevõtete jätkusuutlikkuse hinnang. Tänavune indeks hõlmas 6733 ettevõtte põhjalikku analüüsi üle maailma. Hindamiseks sobivad ettevõtted peavad olema börsil noteeritud ja nende tulu peab ületama 1 miljardit USA dollarit.

„Meil on suur au olla juba kolmandat aastat järjest tunnustatud maailma kõige jätkusuutlikumate ettevõtete Global 100 indeksis,“ kommenteeris Atea tegevjuht Steinar Sønsteby. „Atea on teinud strateegilise otsuse ja võtnud sotsiaalse kohustuse juhtida meie tööstusharu jätkusuutlikkuse valdkonnas paremate tavade suunas, tehes koostööd oma töötajate, klientide, tarnijate ja partneritega.“

Sel aastal saavutas Atea Global 100 indeksis 41. koha, mis on ettevõtte uus parim tulemus. Varasemalt kindlustas ettevõte 2023. aastal 49. koha ja 2022. aastal 51. koha. Ateat tunnustati juba kolmandat aastat järjest IT-teenuste valdkonnas maailma kõige jätkusuutlikuma ettevõttena.

Lisateave:
Robert Giori, Atea ASA finantsjuht, mobiiltelefon +47 934 09 188
Andreas Antonsen, ettevõtte sotsiaalse vastutuse direktor, mobiiltelefon +46 722 44 87 84

Ateast

Atea on Põhjamaades ja Baltimaades juhtiv IT-infrastruktuuri tarnija. Atea tegutseb enama kui 8000 töötajaga 88 linnas Norras, Rootsis, Taanis, Soomes, Leedus, Lätis ja Eestis. Atea pakub juhtivate ülemaailmsete müüjate riist- ja tarkvara ning pakub nõustamis- ja tehnilisi teenuseid, et toetada oma kliente nende IT-keskkonna projekteerimisel, rakendamisel ja käitamisel. Atea 2022. aasta tulu oli umbes 32 miljardit Norra krooni (3,2 miljardit eurot) ja ettevõte on noteeritud Oslo börsil. Külastage meid aadressil atea.com.

Global 100 indeksist

Alates 2005. aastast on Global 100 olnud üks maailma kõige hinnatumaid ja läbipaistvamaid reeglitel põhinevaid jätkusuutlikkuse edetabeleid, mis rõhutab ettevõtte põhitoodete ja -teenuste mõju. See on kõige paremini toimiv ülemaailmne jätkusuutlikkuse indeks (börsitelegraaf: CKG100), millel on rohkem kui 10-aastane ajalugu.  Kõiki börsiettevõtteid, mille tulud ületavad 1 miljardit USA dollarit, hinnatakse 25 peamise tulemusnäitaja alusel, mis hõlmavad ressursihaldust, personalijuhtimist, finantsjuhtimist, jätkusuutlikku tulu ja jätkusuutlikke investeeringuid ning tarnijate tulemuslikkust.

Corporate Knightsist

Corporate Knights Inc. on sõltumatu B Corp-sertifitseeritud meedia- ja teadusettevõte. Selle meediaüksus annab välja auhinnatud jätkusuutliku majanduse ajakirja Corporate Knights, mis ilmub ajalehtedes The Globe and Mail, The Washington Post ja Wall Street Journal. Selle teadusüksus koostab ettevõtte jätkusuutlikkuse tulemustel põhinevaid jätkusuutlikkuse edetabeleid, teadusaruandeid ja finantstoodete reitinguid. Lisateavet leiate aadressilt corporateknights.com.