2023-11-21

Ateat tunnustati kui Euroopa mitmekesisuse liidrit 2024

Financial Times ja Statista on avaldanud oma 5ndas iga-aastases Euroopa mitmekesisuse liidrite (Europe’s Diversity Leaders) edetabelis nimekirja Euroopa kõige kaasavamatest tööandjatest. Üldnimekiri 850 kõige kaasavamast ettevõttest koostati uuringu põhjal, milles osales üle 100 000 töötaja Euroopas ja milles hinnati tööandjate kaasamispõhimõtteid ja -tavasid. Atea on IT-ettevõtete seas 50. kohal.

16 Euroopa riigis läbi viidud uuringus paluti töötajatel ja personaliekspertidel hinnata tööandjaid erinevates mitmekesisuse küsimustes, nagu vanus, sugu, etniline kuuluvus, puue, LGBTQ+ ja muu. 2024. a mitmekesisuse liidrite lõplikus nimekirjas on 850 kõige suurema punktisumma saanud ettevõtet ja nende seas ka Atea, kes on üks viiest selles nimekirjas esindatud Põhjamaade IT-, interneti-, tarkvara- ja teenindusettevõttest.

Atea paistab silma kaasatuse edendamise liidrina, mis on eriti tähelepanuväärne mitmekesisuse seisukohast väljakutseid pakkuvas IT sektoris. Atea on uuringu tulemuste üldarvestuses 50. kohal. See tunnustus toob esile IT-, interneti-, tarkvara- ja teenindusvaldkonnas tehtavaid jätkuvaid jõupingutusi, mis on vajalikud selles sektoris mitmekesisusega seotud probleemide lahendamiseks ja ületamiseks.

„Meie missioon on, et Atea oleks koht, kus meeldib olla nii oma töötajatele, klientidele kui ka partneritele. Seetõttu on mitmekesisus ja kaasatus olnud meile alati olulised ja me oleme väga keskendunud sellele, et meie inimesed tunneksid end väärtustatuna ja et nende individuaalsust austataks. Arvestades, kui palju kaalu antakse töötajate arvamustele finalistide valimisel, oleme väga uhked, et oleme selles nimekirjas esindatud. See tähendab, et meie sõnum on jõudnud kohale meie peamisele publikule, kelleks on meie töötajad, ning see tähendab meile palju,“ ütles Lisa Eklöf, Atea Grupi personalijuht.

See on esimene kord, mil Atea on Euroopa mitmekesisuse liidrite nimekirjas esindatud, tähistades ettevõtte soolist tasakaalu, erinevate seksuaalsete sättumuste kaasatust ning laia rahvusliku ja kultuurilise tausta esindatust Atea töötajate seas. Kaasatus Ateas on juhtide ja töötajate ühine ülesanne, mistõttu on see üks peamisi tugisambaid, millele ettevõte oma igapäevases tegevuses tugineb.

Kontakt:
Lisa Eklöf
Atea Grupi personalijuht
Telefon: +46 8633 6771
E-post: lisa.eklof@atea.se

Euroopa mitmekesisuse liidrite edetabel
Financial Timesi ja Statista koostatavas Euroopa mitmekesisuse liidrite (Europe’s Diversity Leaders) edetabelis saavad igal aastal tunnustatud 250+ töötajaga ettevõtteid 16 Euroopa riigis, kellel on mitmekesisuse valdkonnas kõige paremad tulemused. 2023. a novembris avaldas Financial Times 5nda iga-aastase mitmekesisuse liidrite 2024 nimekirja, milles on esindatud 850 kõige suurema koguhinde saanud ettevõtet kõikides valdkondades, välja arvatud valitsusteenused ja haridussektor. Koguhinde arvutamiseks kasutatav metoodika põhineb avalikul uuringul, milles osaleb üle 100 000 töötaja kogu mandril. Lisaks uuringule võetakse arvesse ka mitmekesisusele pühendumise näitajaid, näiteks naised juhtkonnas, mitmekesisust soosiv kommunikatsioon jne. Täielik nimekiri on nähtav siin: https://www.ft.com/content/cea8b0f2-fac0-4b80-8aa0-8488e232040e