2022-03-03

EhitameEestIT – põnev töö Ateas ootab mitmekülgseid IT-entusiaste

Oleme Põhjamaade ja Baltikumi suurim IT-ettevõte, omades seitsmes tegutsemisriigis üle 7500 töötaja. Atea Eestis, IT-teenuseid ja täislahendusi pakkuvas ettevõttes, töötab 65 inimest. Meie põneva seltskonna kohta võib öelda, et see on üks suur pere, kus on palju hoolimist ning seistakse seljad vastamisi ja üksteise eest ning rühitakse ühiste eesmärkide poole. Meie tiimi kuuluvad inimesed, kes julgevad mõelda suurelt, otsivad väljakutseid ja soovivad areneda oma erialal. Meie soov Ateas on neile seda arengut võimaldada.

Meie IT-teenuste osakonda kuuluvate ametipositsioonide täitmise osas oleme paindlikud. Oleme andnud võimaluse saada väga heaks IT asjatundjaks ka inimestele, kellel on vähe erialast töökogemust, kuid suur soov seda tööd teha ning ta kannab inimesena meie jaoks olulisi väärtusi. Samuti oleme andnud võimaluse areneda pikaaegsetel töötajatel, kaasates neid keerukamatesse projektidesse, kus oma erialaseid võimeid saab viia veelgi paremale tasemele.

Näiteks on meie IT meeskond kaasa löönud rahvusvahelise projekti Dubai Expo 2020 Eesti Paviljoni IT-taristu arhitektuuri väljatöötamisel ja üles seadmisel. Olukord, kus osaletakse Eestile nii kaaluka tähtsusega projektis, mil kogu süsteem tuleb üles ehitada välismaal ning süsteemi paika seadmisel võib tulla ainuüksi kultuuriruumi erinevuste tõttu väljakutseid, pakub pinget ka kõige kogenenumale spetsialistile. Selline vastutus, kus on palju kliendisuhtlust ja pingelisi tähtaegu, ei sobi kõigile. Meil aga leidub inimesi, keda just sellised projektid sütitavad ning nad näevad selles võimalust, mitte takistust ning me võime neile loota.

Lisaks väljaspool Eestit tehtud töödele oleme loomulikult ka Eesti pinnal ellu viinud ainulaadseid IT-projekte, mille sarnaseid Baltikumis keegi veel teinud ei ole. See eeldab meie spetsialistide valmidust areneda ja õppida. Kuna meie heade partnerite hulka kuuluvad IT-maailma suurtootjad, nagu DellEMC, VMware, Google, Cisco, IBM, HPE, Lenovo ja paljud teised, siis puutuvad meie spetsialistid nende tootjate erinevate lahenduste seadistamisega tihedalt kokku. Pakume võimalust saada tootjate erinevaid sertifikaate, läbida koolitusi ning õppida Euroopa ja USA kõrgel tasemel spetsialistide käe all tundma lahendusi, mille sarnaseid Eestis on näinud vähesed.

Tänu meie erinevates valdkondades tegutsevatele klientidele saame muuta oma spetsialistide töö veelgi põnevamaks. Meil on võimalus osa saada Eesti suuremate ja väiksemate ettevõtete IT-taristu köögipoolest, lüüa kaasa IT korraldamises nii era- kui ka avalikus sektoris, nii tootmis-, tööstus- kui ka teenusettevõtetes. See kõik annab IT-inimesele hindamatu töökogemuse, olenemata sellest, kas tegemist on kasutajatoe spetsialisti, IT-spetsialisti või süsteemiadministraatoriga.

Meie tiimis on inimesi, kes on äsja lõpetanud kooli ja värskelt alustanud oma IT-spetsialisti teekonda ning olenemata nende «rohelisusest» peame oluliseks juba alguses anda neile võimalus end arendada ja näha, millega tegelevad kõrgemal tehnilisel tasemel olevad spetsialistid ja insenerid. Sellise toimimise tulemusena on mitmetest meie IT-spetsialistidest saanud süsteemiadministraatorid või tiimijuhid.

Lisaks neile, kes soovivad lennata «kaugemale ja kõrgemale», annab meie rahvusvahelisus võimaluse kaasa lüüa kogu kontserni projektides ja töörühmades. Saab õppida ettevõtte teiste riikide harude kogemustest või teha rahvusvahelist karjääri kontserni sees. Kuna oleme Eesti üksuses pisut väikesed, et läheneda kõigi arengule väga personaalselt, siis oleme püüdnud anda võimalust saada osa ka niisugustest projektidest.

Ootame oma tiimi tõelisi IT-entusiaste, keda põnev töö ja väljakutset pakkuvad tööülesanded sütitavad. Boonusena pakume head seltskonda ja humoorikat kampa, kes pingelise tööpäeva vältel mõne naljaga kosutavad või toetava sõnaga aitavad tuult tiibadesse puhuda. Püüame seista selle eest, et Atea oleks koht, kus tehakse palju tööd, ent osatakse nautida ka selle vilju.

Ütleme enda kohta nii, et oleme «Atea Positiivsed» ja see termin kehtis Atea peres juba enne koroonat.