2024-05-03

Kolmas tunnustus Ateale kui Euroopa kliimaliidrile

Financial Times koostöös andmete alal juhtiva ettevõttega Statista tunnustas taas Ateat Euroopa ettevõtete seas, kes teevad olulisi edusamme oma kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamisel. Atea pälvib selle maineka tunnustuse juba kolmandat korda.

Avaldatud Euroopa kliimaliidrite edetabelis Europe’s Climate Leaders uuriti kümnete tuhandete Euroopa ettevõtete heitkoguste andmeid. Atea on jätkuvalt nende ettevõtete hulgas, kes on edukalt vähendanud oma kasvuhoonegaaside heitkoguseid võrreldes käibega.

Atea tegevjuht Steinar Sønsteby rõõmustas püsiva koha üle eelnimetatud edetabelis: „Meile teeb au see tunnustus meie jätkuvatele jõupingutustele kliimamuutuste vastu võitlemisel. Teeme heameelega oma klientide ja partneritega veelgi tihedamat koostööd uute eesmärkide saavutamiseks.”

Vaadake Financial Times’i kliimaliidrite edetabelit Europe’s Climate Leaders 2024 siit: [Europe’s Climate Leaders 2024: interactive listing (ft.com)].

MUUD SAAVUTUSED:

  • Tunnustatud teadus- ja meediaettevõte Corporate Knights valis Atea kolmandat aastat järjest maailma 100 kõige jätkusuutlikuma ettevõtte hulka.
  • Ülemaailmne keskkonnaalane mittetulundusühing CDP tunnustas Ateat hiljuti juhtpositsiooni eest äriühingute läbipaistvuse ja kliimamuutusega seotud tegevuste alal - Atea pälvis koha CDP iga-aastases A List edetabelis.
  • Neljandat aastat järjest on Atea pälvinud EcoVadise keskkonna- ja sotsiaalse tulemuslikkuse plaatina reitingu, viies Atea enam kui 100 000 hinnatud ettevõtte hulgas 1% parimate hulka.
  • Alates 2018. aastast tegutseb Atea teaduspõhise sihtmärgi algatuse Science Based Target initiative (SBTi) heakskiidetud heitkoguste vähendamise eesmärgi alusel ning hiljuti värskendas ettevõte oma lühi- ja pikaajalisi teaduspõhiseid heitkoguste vähendamise eesmärke.

Lisateave:

Robert Giori, Atea ASA finantsdirektor, telefoni nr +47 934 09 188
Andreas Antonsen, Atea ASA vastutustundliku ettevõtluse direktor, telefoni nr (+46) 8 633 68 57
Dace Bērziņa, ESG aruandluse ja kontrolli juht, telefoni nr +371 26616214

Atea’st

Atea on juhtiv IT-infrastruktuuriga varustaja Põhjamaades ja Baltikumis. Üle 8000 töötaja tegutseb Atea esindustes 88 linnas Norras, Rootsis, Taanis, Soomes, Leedus, Lätis ja Eestis. Atea tarnib juhtivate ülemaailmsete IT ettevõtete riist- ja tarkvara ning pakub nõustamis- ja tehnilisi teenuseid, et toetada oma kliente nende IT-keskkondade kujundamisel, juurutamisel ja toimimisel. Atea käive oli 2023. aastal ligikaudu 35 miljardit Norra krooni ja ettevõte on noteeritud Oslo börsil. Lisainfo aadressilt atea.com.