2023-11-14

Dell Technologies PowerStore andmemassiiv võlub kiiruse ja lihtsusega

PowerStore’i automaatika ühendab järgmise põlvkonna tehnoloogia ja uudse tarkvaraarhitektuuri taristu nii, et aidata toime tulla ettevõtetel nutikama andmehalduse, IT-taristu arendamise ja erinevate rakenduste töös hoidmisega.

„PowerStore’i näol on tegemist tulevikutehnoloogiaga, kuhu on integreeritud virtuaaline kiht serverite ja aplikatsioonide jooksutamiseks. See on turul esimene andmemassiiv, mille peal saab hoida rakendusi ilma virtuaalkihti seadistamata,“ sõnab Muzaffarov. See on nii andmeladu kui ka server.

PowerStore’i väärt omadus IT-arhitekti sõnul on see, et erinevate seeriate tooteid on võimalik pidevalt täiendada jõudluse ja mahuga. Näiteks 1000-seeria PowerStore’ile 5000-seeria seadme lisamisega on suutlikkust võimalik oluliselt tõsta. Kuna tehnoloogia ühilduvus pole piiratud mudelinumbriga, siis see omakorda muudab ettevõtte kiire kasvu puhul lihtsaks IT-taristu laiendamise. Süsteem võimaldab kokku panna eri seadmeruumides olevad massiivid. „Näiteks peakontoris Tallinnas on üks suurem seade ja Tartus teine, väiksem,“ selgitab Muzaffarov võimalusi.

Seadme loomisel on mõeldud erinevatele pilvetehnoloogiatele. „PowerStore’iga ühilduvad kõik tuntud pilveteenusepakkujad nagu Amazon Web Services (AWS), Azure ja Google Cloud jne,“ ütleb Atea IT-arhitekt. Lisaks saab lihtsalt kombineerida, millised ettevõtte IT-taristu rakendused asuvad pilves ja millised kohalikus andmekeskuses.

IT- ja DevOpsi kasutajad saavad programmeerida PowerStore’i ressursse kasutades näiteks VMware’i, Kubernetese ja Ansible’i tööriistu.

Nutikas masinõpe ITs toob ärikasumi

PowerStore’il on sisseehitatud automaatika, mis kasutab masinõppesüsteemi ressursside optimeerimiseks ja nende autonoomsemaks muutmiseks. See tähendab, et süsteem tegeleb nutikalt andmete paigutamisega, muutmise ja tõrgete parandamisega ning hoiab silma peal süsteemi tervisel ja hetkeolukorral.

Dell Technologies PowerStore’il on garanteeritud andmevähenduse võimekus 4:1 ilma, et see mõjutaks jõudlust. See tähendab, et kui andmemassiivile kirjutatakse 4 andmeplokki ja need on sarnased, siis nendest pakitakse andmed kompaktselt nii, et need mahuksid ühte plokki. Toimub pidev andmete analüüs, mille põhjal süsteem hindab andmete omadusi ja salvestab ainult uued andmed, mis tähendab nutikat andmetöötlust. Dell Technologies garanteerib, et kui panna 4 virtuaalset masinat ühte süsteemi, siis mahu mõttes salvestatakse ainult 4 virtuaalse masina ainulaadsed andmed. See on otsene äriline kasu, sest kokku hoitakse andmemahu hoiustamise ruumilt.

PowerStore’il on CloudIQ rakendus, mis saadab pidevalt seadme kohta andmeid pilve, et oleks ülevaade, mis seisus massiiv on. „Seade jälgib seadme seisukorda, lisaks uuendusi ja seda, kas tootetoe leping on kehtiv,“ selgitab IT-arhitekt. PowerStore CloudIQ tähendab seda, et kui seadmega midagi juhtub, siis tõrketeade edastatakse kohe tootjale ja juhtumi kohta on olemas info ning seadme ülevaadet näeb pilves.

Tutvu virtuaaldemoga

Kuna ettevõtte vajadused lähtudes suurusest on erinevad, siis võib küsimustega DellTechnologies lahenduste kohta pöörduda alati Atea poole ning küsida oma ettevõtte vajadustest lähtuvat infot ja soovitusi.