2021-05-20

Google’i lahendused muudavad koolitunnid mugavalt nutikaks

Eesti koolid võtavad aina enam kasutusele Google’i haridusvaldkonna rakendusi, mis muudavad tunni läbiviimise nüüdisaegselt nutikaks ning tänu kesksele haldusele lihtsalt kontrollitavaks. Need on väga kasulikud kaugõppe korraldamisel.

Atea on Eestis üks kahest IT-teenusepakkujast, kes on Google’i partner ning võimeline pakkuma koolidele vajalikke litsentse ning Google Chromebooki komplekte koos laadimisjaamaga.

Google’i võimaluste tutvustamiseks toimub 26. mail Atea tasuta veebiseminar, mis on mõeldud koolide IT-inimestele ja haridustehnoloogidele.

Jesper Knoop-Henriksen.

Veebiseminari viib läbi Jesper Knoop-Henriksen, kes on Taani, Islandi ja Baltimaade Google’i hariduse juht. Jesper on töötanud Google’is kuus aastat eri rollides, mis on kõik keskendunud haridusele. Seetõttu oskab ta süvitsi rääkida Google’i rakendustest, mis on kasutuses koolides nii Eestis kui ülejäänud maailmas. Artiklis vastab Jesper olulisematele küsimustele ning lähemalt kuuleb Google’i võimalustest juba veebiseminaril. Registreerumine www.atea.ee.

Milliseid lahendusi Google koolidele pakub?

Google on üks suurimaid õppetehnoloogia pakkujaid maailmas, kes loob pilvepõhiseid koostöövahendeid, nende seas spetsiaalselt haridusvaldkonnale suunatud tööriistakomplekt Google Workspace for Education. Viimase hulka kuuluvad tuntud rakendused, nagu Google Drive, Docs, Classroom ja Gmail, Google Workspace for Educationi puhul on need spetsiaalse haridusväljaande kujul.

See tähendab, et rakendusi kasutades ei pakuta reklaame ning sealsed tundide ja õpilastega seotud andmed kuuluvad koolile, kes seda kasutab. Samuti pakub Google ööpäev ringi tasuta tuge vestluse, e-posti ja telefoni teel. Google on loonud ka klassiruumis kasutamiseks mõeldud Chrome OS operatsioonisüsteemil põhineva nüüdisaegse sülearvuti Chromebook. Chromebook on kiire, turvaline, hõlpsasti jagatav ja selle aku peab vastu kogu koolipäeva.

Milliseid võimalusi annavad Google’i lahendused koolitunni nutikamaks muutmiseks?

Google Workspace for Education ja Chromebook võimaldavad õpilastel ja õpetajatel õppida ja õpetada kõikjalt ja igal ajal. Chromebookide abil saab koolitunni läbi viia, kasutades kompaktseid tahvelarvuteid, kus on kõik tunniks vajalik juba eelnevalt ja ühtselt seadistatud. Chromebookid loovad õpilastele sujuva kogemuse, kuna neid on mugav ja lihtne kasutada ning õpilased saavad kogu oma energia suunata koolitööle – neil pole vaja muretseda tehnoloogia toimimise pärast.

Workspace for Educationi rakendused on loodud koostööks – õpilased saavad hõlpsasti ühel ajal töötada dokumentide, esitluste või arvutustabelitega, olenemata sellest, kas nad on koos klassiruumis või kodus. Kuna rakendused on pilvepõhised, saab tööriistadele pääseda ligi brauserist, töö salvestatakse automaatselt ja selle saab kätte mis tahes seadmes.

Kui palju Google’i lahendused maksavad?

Google Workspace for Educationi litsentside hinnad olenevad koolide täpsetest vajadustest. Hinnastamisel lähtutakse õpilaste arvust ning perioodist, mis ajaks ja mis tasemel litsentsid hangitakse. Valida on võimalik nelja paketi vahel: Education FundamentalsEducation StandardTeaching and Learning UpgradeEducation Plus. Chromebooki hinnad varieeruvad olenevalt mudelist ja funktsioonide komplektist. Lisaks on võimalik hankida Chrome Education Upgrade, mille abil saab suurendada oluliselt turvalisust ja mis võimaldab seadmeid rakendada, hallata, lukustada ja turvata pilvepõhises Google’i halduskonsoolis.

Kuidas saab Google’i lahendusi koolile soetada?

Atea on IT-partner, kelle kaudu saab soetada kõik vajalikud litsentsid, Google Chromebooki tahvelarvutid ja vajalikud laadimisjaamad. Samuti pakub Atea tuge ja nõustamist, et selgitada koos välja, mis lahendus koolile sobib. Atea saab aidata Google Workspace for Educationi demoversiooni üles seada, luues kasutajakontod ning testkeskkonnad ja pakkudes nõustamist. Pöördu Atea spetsialisti poole, kui soovid oma kooli õppetöös rakendada Google’i haridusvaldkonna tööriistu.