Skip to main content
Kui Rakvere Ametikooli hoonet 2012. aastal restaureerima hakati, otsustati kaasajastada ka õppeklassid ning tõsta ajalooline koolimaja tehnoloogiliselt tipptasemele.

Kui Rakvere Ametikooli hoonet 2012. aastal restaureerima hakati, otsustati kaasajastada ka õppeklassid ning tõsta ajalooline koolimaja tehnoloogiliselt tipptasemele.

Värskelt renoveeritud tsaariaegse koolimaja õppeklassides on nüüd kasutusel Samsungi nutitelerid, koolis on oma sisetelevisioon ning kõikjal on võimalik kasutada kiiret traadita internetiühendust.

Rakvere Ametikooli IT juht Mario Mikvere ütleb, et ametikool soovis õppeklassides asendada projektorid parema lahendusega ja paigaldada nende asemele interaktiivsed seadmed. Atea pakkus välja nutiteleviisorid Samsung SmartTV koos uue Smart Interaction tehnoloogiaga.

„Nutitelerid on varustatud mitmesuguste funktsioonidega, mis võimaldavad õppimist senisest paremini korraldada ning muuta grupitööd palju põnevamaks. Samsungi telerite sisseehitatud traadita võrguühenduse ja AllShare funktsiooniga saab erinevaid seadmeid ühendada juhtmevabalt, ConnectShare Movie abil pääseb ligi ka USB mäluseadmes olevatele videotele ja failidele, tänu Skype’ile on võimalik korraldada videokonverentse,“ loetleb Atea IT lahenduste üksuse juht Ruslan Štšerbjuk rikkalikke võimalusi ja lisab kokkuvõtlikult, et nüüd on võimalik telerist edastada sellist sisu, milleks enne tuli kasutada arvutit. Kuna ametikooli õppejõudude igapäevatöös kasutatavad tahvelarvutid suudavad veatult suhelda Smart TV-ga, saab neid kasutada televiisori puldina, samuti näidata tahvelarvutist otse telerisse pilte, videoid ja presentatsioone. Loomulikult ühildub Smart TV ka sülearvutitega.

„Selline Samsungi teleripõhine lahendus maksab pikemas perspektiivis vähem, kui projektorite ja ekraanide soetamine, kuna nutiteleritel on laiendatud garantii kuni 5 aastat ning me ei pea projektoril enam iga kahe aasta tagant lampe vahetama,“ ütleb Rakvere ametikooli IT juht Mario Mikvere.

 

Lisaks õppeklasside uutele seadmetele paigaldas ja seadistas Atea Rakvere ametikooli ka Samsungi 40-tolliste LCD ekraanidega sise-TV, mille haldamiseks kasutatakse Samsung MagicInfo-i Premium lahendust. Štšerbjuki sõnul on MagicInfo-i Premium täiesti uudne viis suurel ekraanil teabe jagamiseks ja publikuga suhtlemiseks: „Sellega saab kuvada õiget sisu õigetele inimestele õigel ajal kõikjalt maailmas. Lihtsasti kasutatav ja keskselt juhitav MagicInfo-i Premium on oma olemuselt veebipõhine lahendus, mida saab distantsilt juhtida mitu kasutajat.“

Selleks, et ametikooli õppejõud ja õpilased saaksid kõikides kooli hoonetes kasutada traadita internetiühendust, laiendas Atea mõned aastad tagasi paigaldatud WiFi võrku. „Kasutasime WiFi võrgu laiendamiseks Ruckuse võrguseadmeid, sest nemad pakuvad spetsiaalselt haridusasutustele mõeldud tooteid, mis maksavad võrreldes teiste samaväärsete toodetega oluliselt vähem,“ selgitab Štšerbjuk. Mikvere sõnul on Atea poolt pakutud ja paigaldatud lahendus täitnud kõik ametikooli ootused: „Projektorite asendus teleritega on väga meelepärane ka meie õppejõududele, sest erinevalt projektorist saab telerist väljastada hea kvaliteediga heli. Telereid on mugav kasutada, pilt on terav ja vaatamist ei häiri ei ruumi üldvalgustus ega aknast paistev päike. Atea projekti teostamise kvaliteet on kõrgel tasemel ning koostöö ja suhtumine professionaalne,“ ütleb Mikvere kokkuvõtlikult.