Skip to main content
Videovalvesüsteemi eesmärgiks on pakkuda visuaalset ülevaadet objektil toimuvast ja aset leidnud sündmustest. IP-videovalvesüsteemid võib jagada kaheks: tsentraliseeritud ja detsentraliseeritud. Ateal on kogemus mõlema süsteemi projekteerimise, paigaldamise ning hooldamisega.

VIDEOVALVESÜSTEEM

Tsentraliseeritud videovalvesüsteem

Koosneb üldjuhul kesksest spetsiaalsest salvestusseadmest või Windowsi põhisest serverarvutist koos spetsiaalse salvestustarkvaraga, mis analüüsib kaamerate H.264 või H.265 formaadis videovoogusid. Kui avastatakse liikumine või mõni muu oluline sündmus, siis salvestatakse see kõvakettale. Samuti tegeleb salvesti videovoogude jagamisega jälgimistarkvaradele. Selline lahendus eeldab üldjuhul üsnagi võimekat serverarvutit andmevoogude vastuvõtmiseks, analüüsimiseks ning salvestamiseks. Samuti peab jälgimisarvuti olema hea jõudlusega, kui soovitakse reaalajas jälgida rohkem kui ühte kaamerat.

Detsentraliseeritud videovalvesüsteem

Antud lahenduse puhul puudub keskne videovoogusid analüüsiv salvestusseade või server ning kogu analüüsi- ja otsustusprotsess on viidud kaamerasse. Detsentraliseeritud lahenduse pioneeriks maailmas on Mobotix ning Atea on Mobotixi sertifitseeritud partner.

Mobotixi videovalvesüsteemi suureks eeliseks tsentraliseeritud süsteemi ees on see, et videosüsteemi loomiseks piisab ainult ühest kaamerast, mis sisaldab kõiki klassikalise videovalvesüsteemi komponente – videopiltide analüüs, salvestamine kaamerasisesele mälukaardile (krüpteeritult – kaamera vargus ei taga ligipääsu salvestatud materjalile) või välisele võrgukettale, alarmide haldus, sisend/väljundmooduli võimalus.

Mobotixi kaamerad:
• Vastupidavad ja hooldusvabad, kuna ei sisalda liikuvaid osi.
• Vähenõudlik ressursi osas – ei ole vaja võimsaid servereid ning jälgimisarvuteid.
• Tasuta tarkvara ja piiramatult laiendatav.
• Madala voolutarbega (ca 2-3W) ning ei vaja õue paigaldamisel lisakütet ega jahutust (garanteeritud töötemperatuur -30C kuni +50).
• Sünkroonne heli ja pildi salvestus.
• Mobotixi poolt turvarakenduste jaoks välja töötatud MxPEG koodek. MxPEG iga stoppkaader videoarhiivist on selge, nagu fotoaparaadiga pildistatud.
• Unikaalne liikumisdetektor MxActivitySensor, mis eristab olulise liikumise (kõndiv inimene videokaadris) ebaolulisest (kõikuvad puud, vihmasadu, väiksemad loomad).
• Integreeritud IP-telefoniside SIP-protokol (video ja audio).
• RS232 liides (SCADA, POS, ilmajaamad, jpt).
• Integratsioonivõimalus teiste IP-seadmetega.

Kuna klientide vajadused videovalvesüsteemidele on erinevad, siis koostöös leiame Sinu ettevõttele sobiva lahenduse.

Kontakt

Lauri Liivet
Tootejuht
Saada e-kiri